Wyniki ezaminu pisemnego 01.02.2007

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
placek
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:19

Post autor: placek » 01 lut 2007, 15:42

Do egzaminu pisemnego na posrednika przystąpiło ok. 180 osób.
O godz 15-tej podano wyniki - zdało 39 osób. Wielkie rozczarowanie jak na poczatek 2007 r.

lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 01 lut 2007, 16:00

To rzeczywiście mało zabawne, dla mne coraz bardziej przerażające, wiesz może coś o pytaniach, co tym razem wydumano, żeby tak przerzedzić zdających?

detektyw
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2006, 7:38

Post autor: detektyw » 01 lut 2007, 16:28

ups to chyba był lekki pogrom na egzamie

renata123
Posty: 29
Rejestracja: 16 gru 2006, 22:43

Post autor: renata123 » 01 lut 2007, 16:44

Napiszcie jak wam poszło na egzaminie 01,02 jakie były pytania ja jade dopiero 01.03 na sam ustny,mam jeszcze jedno pytanie z czego się uczyliście.pozdrawiam wszystkich
Renia

mariolouigi
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2006, 18:36

Post autor: mariolouigi » 01 lut 2007, 16:46

strasznie...jak ja zdawalem we wrzesniu to na prawie 600 zdalo cos okolo 170 testy

Monikaa
Posty: 17
Rejestracja: 13 paź 2006, 17:45

Post autor: Monikaa » 01 lut 2007, 16:53

ja też zdawałm dziś test i wg mnie był bardzo prosty, choć nie obyło się bez zjadliwych niespodzianek,
poprzedni test zdawałam we wrześniu 2006 - tamten był zdecydowanie trudniejszy,
w teście lutowym, ok. 70 pytań to były pytania zaczerpnięte z testów z 2006 roku, inne trzeba było rozwiązać na chybił trafił,
w tej chwili wszystkie testy z 2006 roku są dostępne na stronie ww.domex.go.pl i powiedzmy sobie szczerze, trzeba się ich po prostu nauczyć,
ja tak zrobiłam i zdałam dziś bez większych problemów, choć z ustnym już tak dobrze raczej nie będzie, bo się nie niego specjalnie nie przygotowywałam,
do testu podeszło tylko 160 osób - zdało niecałe 25%,

olek_k1
Posty: 24
Rejestracja: 28 paź 2006, 16:22

Post autor: olek_k1 » 01 lut 2007, 18:14

Ja też dzisiaj pisałem, zdałem!! Czy było tak łatwo?? Sądząc po ilości tych co zdali pewnie nie. Nie uważam się za szczególnie dobrze przygotowanego.
Wiele już nie pamietam z tego co było ale kilka uwag.
Zero pytań z Unii, zero z lasów. Były chyba 4 pytania z cudzoziemców : o firmę rosyjska, norweską , Kościół z Kanady i takie , które już kiedyś było: Rumun kupujący garaż w Zgorzelcu itd. Było dość dużo z kpa. Kilka z ochrony danych osobowych i trochę z prawa budowlanego. nie wiem ile było z poprzednich testów ale chyba większośc ( może z 60% ?). Mizernie wyglądały te listy z wynikami. Jutro pewnie padnie ponad połowa , więc ostateczny wynik będzie około 10%. Padaczka!!!

agata
Posty: 23
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:07

Post autor: agata » 01 lut 2007, 18:18

Ja tez dzisiaj zdawalam i nie zgadzam sie, ze byl latwy. Na szczescie zdalam sama w to jeszcze nie wierze. Bardzo podchwytliwe pytania, ale przyznaje ja tez uczylam sie tydzien przed egzaminem tylko z testow z 2006 roku. Jutro bedzie porazka bo za duzo nie wiem. Pozdrawiam i powodzenia jutro. Agata

placek
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:19

Post autor: placek » 01 lut 2007, 18:53

Jesli na pisemnym zdało ok.24% to znając dotychczasową statystykę można sie spodziewac, iż po ustnym licencje otrzyma ok 10% zdających.
Szczęśliwi, którzy nie przystąpili do egzaminu w I edycji 2007 r. - przynajmniej zaoszczędzą trochę grosza.
Rodzi się pytanie dlaczego jesteśmy tak słabo przygotowani do tego zawodu,
który nalezy wykonywać ze szczególną starannością?

ania444
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2006, 16:31

Post autor: ania444 » 01 lut 2007, 19:03

[quote:4cd5dd9100="placek;3698"]Do egzaminu pisemnego na posrednika przystąpiło ok. 180 osób.
O godz 15-tej podano wyniki - zdało 39 osób. Wielkie rozczarowanie jak na poczatek 2007 r.[/quote:4cd5dd9100]

Ja również dzisiaj zdawałam - a wyniki były opłakane . Wydaje mi się , że pytania były tak zawiłe zformułowane aby uwalić jak najwięcej osób - co się udalo .A może należałoby z tego wyciągnąć wnioski jako przyszli pośrednicy i nauczyć się czytać pytania. A najważniejśze to wyciągnąć wnioski na przyszłość .
Powodzenia na ustnym wszystkim , którzy zaliczyli dzisiaj ustny.

varadero
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2007, 13:49

Post autor: varadero » 02 lut 2007, 0:19

Olas gratuluje mysle ze jutro dostawisz kropke do i :)
Góra prowicja:)

Iwonka
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:29

Post autor: Iwonka » 02 lut 2007, 15:25

Witajcie,
Jedno sprostowanie, zdajacych było 160, a zdało rzeczywiście 39 osób.
Atmosfera nie była taka straszna jak jest to komentowane. Wprawdzie ok.30 osobowa komisja na 160 zdających, to jest lekka przesada. Chodzili wokół i rozpraszali. A przecież jakby stanęli na poczatku sali na tym piedestale to i tak by wszystkich widzieli, ale oni sobie tam i spowrotem...
Poza tym, przy rozpoczęciu egzaminu nie popatrzyłam sobie na zegarek i spytałam Pana z komisji o której kończy się czas a Pan powiedział że o 10.16, pomylił się "tylko" o 40 minut... :( ja w stresie nie pomyslałam że to niemożliwe, tylko w pośpiechu zaczęłam wypełniać luki w teście. Heh...

Test nie należał do najtrudniejszych, ale nie był łatwy. Pytania były pokręcone, mając na celu rozkojażyć i zakręcić zdającego!
Było bardzo mało pytań z UOGN, KC, Ustawy o własności lokali itp. a to chyba w naszej branży podstawa?! Nic nie było o psychologii pracy pośrednika,
Dużo pytań było z KPA, Ustawy o nabywaniu N przez cudzoziemców... Ważne, ale nie powinny być większością na teście!

Parę pytań które zapamietałam no chyba te łatwiejsze:
Czy osoba która ma statut osoby prawnej w Kanadzie może zakupić N w Polsce. (aby zakręcić pytanie było w jaki sposób uzystkała ten statut)
Było coś o spółce ze 100% kapitałem rosyjskim..... i chodziło o zakup nieruchomości.... :)
Chyba 2 pytania były o działy KW,
Co to jest rentowność.
Czy na ogrodzenie o wysokości 2,20 musi mieć pozwolenie.
Czy można wybudować bydynek 1,5 metra od granicy jeżeli nie będzie miał ani okien, ani drzwi.
Coś było o wstrzymaniu procesu budowlanego.
Jaką ma funkcję zastępca przewodniczącego KOZ,
W ile dni po otrzymaniu zawiadomienia z KOZ rozpoczyna się postepowanie(jakoś tak)
Kiedy licencjonowany pośrednik ma obowiązek ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej (ale nie było w pytaniu napisane czy pracujący w zawodzie pośrednik)
Jakie jest najmniejsze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pośrednika, 25000 EURO, 30000 EURO 50000 EURO.
W jaki sposób można przekazać nieruchomość dla Skarbu Państwa,
Z KPA było pare pytań ale nie pamiętam, cos o sądach.... bleee
W jaki sposób "powinna" być rozwiązana umowa w nabyciu jeśli zostala sporządzona w formie pisemnej. W pytaniu było "powinna" a w jednej z odpowiedzi było " może być wypowiedziana ustnie jeżeli umowa nie nie nakazywała rozwiazania umowy w formie pisemnej" Też słowo w pytaniu "powinno" a w odpowiedzi"może" dajae zestresowanemu do myślenia :)
Po co i kiedy rzeczoznawca majątkowy robi wycene nieruchomości podczas podziału.
W jakim terminie musi "zgłosić", (zanieść, jakoś tak) czy przekazać kopię operatu szacunkowego, ale do kogo to już nie pamiętam :(
Było o planie zagospodarowania przestrzennego który został wykonany na naszą niekorzyść, jedno pytanie to w jakiej wysokości możemy żądać odszkodawania, a drugie w ciagu ilu dni musimy złożłyć ten wniosek o odszkodowanie.

To są pytania te łatwiejsze z którymi nie ma problemu, ale wierzcie mi reszta pytań zrobiła swoje.
Jak mi się coś jeszcze przypomni dam znać.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za zdających dzisiaj ustny!!!

gregorius
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2007, 13:11

Post autor: gregorius » 02 lut 2007, 16:26

a czy pojawiły się jakieś pytania odnośnie nowej ustawy od spadków i darowizn?

inokszok
Posty: 22
Rejestracja: 24 paź 2006, 14:34

Post autor: inokszok » 02 lut 2007, 19:07

Nie było żadnych pytań o spaki i darowizny.
Chwalę się: ZDA

Monikaa
Posty: 17
Rejestracja: 13 paź 2006, 17:45

Post autor: Monikaa » 02 lut 2007, 19:35

ja też zdałam ustny :)
i w tym mijescu bardzo podziękuję mojej komisji za bardzo przyjazne nastawienie i miłą amtosferę,

po wcześniejszych opisach innych osób spodziewałm się, że na ustnym będzie straszna i ciężka atmosfera, a wcale tak nie było,

w moje grupie było spokojnie i luźno,

myślę, że najważniejsze jest nasze własne pozytywne nastawienie,
wtedy trafia się na sympatycznych ludzi :)))

ODPOWIEDZ