Wyniki ezaminu pisemnego 01.02.2007

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Iwonka
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:29

Post autor: Iwonka » 02 lut 2007, 19:42

Nie było nic: o nowych podatkach, UE, notariacie, lasach, ustawa o lokalach czy spóldzielniach też nie było.
Przypomniało mi się jeszcze że było pytanie, co zawiera wypis z ew. dla budynku ;)

agata
Posty: 23
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:07

Post autor: agata » 02 lut 2007, 19:42

Chcialbym wam po pierwsy podziekowac za wasze Porady dla Agata! Ona zdala dzisejsze examin!!! Teraz bedziemy otworzic nasz biuro w toruniu! Uwaga na firma VERITA! Jeszcze raz dziekuje. Stefan Verhoek - Holland

Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 02 lut 2007, 19:52

Iwonka a czy Tobie się udało? Bardzo jestem ciekawa, jak Tobie się powiodło. Dawno temu życzyłam Ci powodzenia w Twoich planach. Nie wiem czy kojarzysz. Ja mam to już za sobą. Właśnie rozpoczęłam działalność jako pośrednik na własny rachunek. Napisz jaki jest wynik u Ciebie, czy jesteś już pośrednikiem?

Iwonka
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:29

Post autor: Iwonka » 02 lut 2007, 21:18

Alicjo, wysłałam Ci prywatną wiadomość :)

olek_k1
Posty: 24
Rejestracja: 28 paź 2006, 16:22

Post autor: olek_k1 » 02 lut 2007, 23:06

ja też do przodu na ustnych!! Komisja była naprawdę OK!! Ilu z nas zdało ustne??

inokszok
Posty: 22
Rejestracja: 24 paź 2006, 14:34

Post autor: inokszok » 05 lut 2007, 20:21

Chciałabym na spokojnie podzielić się wrażeniami z egzaminu:
Na pisemnym egzaminie 56 pytań było ze strony ministerstwa, pozostałe z ustaw i przepisów zawartych w minimum programowym. Jedynie 4 pytania były z ustawy o rachunkowości. Ja nie przygotywywałam się jakoś specjalnie: w wakacje opracowałam samodzielnie wszystkie pytania ze strony ministertwa, a przed egzaminem robiłam testy na stronie pośrednik. Egzamin zdałam. Natomiast na korytarzu słyszałam opinie różnych osób, niejednokrotnie podchodzących do egzaminu kolejny raz, że ze znanych pytań było zaledwie 10... Moim zdaniem świadczy to o niedostecznym przygotowaniu. Owszem, materiał jest obszerny, ale po przejrzeniu podstawowych dla pośrednika ustaw i przerobieniu testów na stronie jak najbardziej do zdania. Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że jeżeli chodzi o forumowiczów i osoby poważnie podchodzące do tego egzaminu, to wydaje mi się, że nie ma problemów ze zdaniem. Pozdrawiam,życzę powodzennia zdającym i radzę nie przejmować się niską zdawalnością, tylko robić swoje a na pewno się uda!

olek1402
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:06

Post autor: olek1402 » 06 lut 2007, 14:09

Moje odczucia są takie: zdawałem 14 i 15 grudnia. Na pisemny przerobiłem te 1850 pytań na kilka dni przed egzaminem (wcześniej nic). Pozostałe testy wtedy nie były jeszcze ogólno dostępne. Test uważam był trudny ale wystarczyło to do zdania. Do ustnego zero przygotowań ale miałem szczęście bo trafiłem na komisję, która nie wymagała podawania definicji (a wręcz zakazywała). Doświadczenie wystarczyło. Zdałem za pierwszym podejściem. Moja rada to iść w ostatniej chwili na oba egzaminy by się nie stresować za bardzo. Uwaga ta dotyczy szczególnie ustnego. Ja niby miałem egz. na 8.00 ale poszedłem tylko zobaczyć ile jest osób przede mną i następnie pełen luz czyli kawka w kafejce, gazetka, małe śniadanko i spacerek. Wróciłem ok. 12.30 a wszedłem po 13. Stres był dużo dużo mniejszy. Polecam PS. Warto poprosić kogoś z wcześniej zdających o numer tel. Dzięki temu wiedziałem jakie jest tempo

tomaz1
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2006, 23:13

Post autor: tomaz1 » 12 lut 2007, 16:48

Witam wszystkich !!
Zdawałem egzamin 1,2 lutego i zdałem, w mojej opini test nie był trudny, wcześniej oblałem w październiku ale może dlatego tak uważm, ponieważ byłem mocno obkuty i nie wyobrażałemo sobie porażki, ustny poszedł bez problemu ale faktem jest , że zdawalność była zadziwiająco niska. Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności babeczkę z Krakowa, siedziała obok mnie czkając na ustny i poległa na nim niestety, była bardzo sympatyczna i postawiła na mnie skrzynkę piwa zakładając , że zdam. To było miłe i dodało mi wiary w siebie. Mam nadzieję ,że powiedzie sie jej następnym razem trzymam za nia kciuki. Pozdrawiam

gośka
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2007, 12:56

Post autor: gośka » 13 lut 2007, 13:37

Witam! Fakt poległam na ustnym, ale na własne życzenie. Przedobrzyłam z nauką w nocy. Ale dziękuje za dobre słowo. Mam nadzieję że zdam w maju.

ODPOWIEDZ