Ujawnianie statusu pośrednika

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
id6833
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2006, 14:11

Post autor: id6833 » 15 lut 2007, 20:45

Czy ujawnianie swojego statusu w ogłoszeniach prasowych, internetowych (pośrednika, biura) powinno być standardem bezwzględnie wymaganym? Wydaje się, że tak. Jak jest w Waszych miastach; czy są "pośrednicy", którzy w anonsach prasowych podają kontakt do siebie, bez sygnowania, iż są pośrednikami?! Pracuję w Jeleniej Górze, gdzie takie praktyki są powszechnymi w niektórych biurach. Nie ulega żadnym wątpliwościom, iż takie postępowanie jest nagannym, działającym na niewłaściwy odbiór naszego zawodu przez potencjalnych klientów, wreszcie jednym z zachowań wywołujących pejoratywne skojarzenia o pośredniku (narusza normę

Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 15 lut 2007, 21:01

U nas wystarczy wziąć do ręki Wyborczą i masz przegląd sytuacji, prawie sami pośrednicy bez sygnowania się biurem. Wszyscy o tym wiedzą i nic się z tym nie robi. Chyba uważa się że to normalne. Ja myślę że nawet klienci o tym wiedzą i przyzwyczaili się.

id6833
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2006, 14:11

Post autor: id6833 » 15 lut 2007, 21:20

Nie można się zgadzać z takimi zachowaniami!! Dlaczego nasze środowisko akceptuje tego typu naruszenia??? Są sposoby wyegzekwowania na pośrednikach sankcji za takie praktyki (patrz orzecznictwo KOZ-y na stronie ministerstwa budownictwa). Nie wykluczam, iż na zebraniu stowarzyszenia poruszę ten problem i zaproponuję powołanie komisji odpowiedzialnej za przestrzeganie tej normy.

qwert
Posty: 54
Rejestracja: 02 gru 2006, 23:44

Post autor: qwert » 15 lut 2007, 23:24

Standardy zawodowe:


galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 16 lut 2007, 19:34

[quote:b3e8176b78="Alicja;4029"]U nas wystarczy wziąć do ręki Wyborczą i masz przegląd sytuacji, prawie sami pośrednicy bez sygnowania się biurem. Wszyscy o tym wiedzą i nic się z tym nie robi. Chyba uważa się że to normalne. Ja myślę że nawet klienci o tym wiedzą i przyzwyczaili się.[/quote:b3e8176b78]
Warszawa to takie szczególne miejsce gdzie posrednicy mają w nosie standardy zawodowe , ukrywanie swojego statusu w ogłoszeniach jest tego dobrym przykładem.
Dziwne tylko , że tamtejsze stowarzyszenie posredników godzi się na to.

ODPOWIEDZ