moje pytania na ustnym 2 marca 2007

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
mawes
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2006, 9:01

Post autor: mawes » 04 mar 2007, 14:10

Witam wszystkich, którzy zdawali egzamin 1 i 2 marca 2007.
Dla mnie było to pierwsze podejście. Egzamin pisemny zdałam, ustnego niestety nie...Ale zamierzam nadal walczyć!Jeśli mi sie uda (jestem uzależniona od tego, kiedy przyjdzie decyzja z MB) spróbuję "załapać się" na maj.
Chciałam podzielić się z Wami moimi pytaniami z ustnego. Proszę, aby inni też wpisywali swoje pytania, aby następnym razem zwiększyć swoje szansę a zmniejszyć poziom stresu!
1. Opłaty okołotransakcyjne - jakie? kto je ponosi?
2. Jak (i czy) miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wpływa na wartość i cenę nieruchomości?
3. Przekształcenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w samodzielny lokal. Etapy, potrzebne dokumenty.
4. Najem - czy cudzoziemiec może, i na jakich zasadach (ew. ograniczenia) wynająć lokal użytkowy? Czy stosuje się w tym przypadku ustawę o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców?
5. Rodzaje praw rzeczowych ze szczególnym uwzględnieniem ograniczonych praw (wymienić)
6. Podać definicje: przedsiębiorstwa, przedsięborcy, działalności gospodarczej.

Z zasłyszanych pytań - czy w domku jednorodzinnym można wydzielić samodzielny lokal (lokale) ile? jak? Definicja domu jednorodzinnego. W jakich wypadkach dochodzi do wydzielenia, jakie ustawy to regulują.

Co to jest MLS?

Jaki jest wpływ lokalizacji na wartość nieruchomości?

czaps
Posty: 27
Rejestracja: 16 lis 2006, 17:18

Post autor: czaps » 04 mar 2007, 18:14

Moje to:

1. różnica między lotatorskim a spółdzielczym własnościowym
2. Co jest na zaświadczeniu ze spółdzielni
3. czy pośrednik może sporządzić umowę najmu
4. kaucja
5. dokumenty potrzebne do sprzedaży domu z nie zakończona budową

jowita
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2006, 11:16

Post autor: jowita » 05 mar 2007, 23:51

moje z ustnego
1. po co sporzadzamy umowe przedwstepna?
2. co to jest rekojmia wiary kW
3. dane techniczne domu w zabudowie szeregowej (jakie podam pezy sprzedazy)
4. w jaki sposob sprzedam nie ujawniony w KW dom i od razu popdowiadam ze nie jest tez w w wypisie i wyrysie

i za zadne skarby nie potrafie sobie przypmniec jakie mailam jeszcze pytania

i nie pamietam bym kiedykolwiek na jakimkolwiek egzaminie tak bardzo sie denerwowala

wszystkim przyszlym "zdawaczom" zycze powodzenia!!!!

ODPOWIEDZ