Egzamin 19/20 04

Zarządzanie nieruchomościami, sprawy dotyczące zarzadców nieruchomości i kandydatów na zarządców. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
jaste12
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2006, 22:41

Post autor: jaste12 » 20 kwie 2007, 12:28

Zdawałem 19.04 poprawkę z ustnego.Egzamin był na Bobrowieckiej,rozpoczął się około 15.30.Byliśmy podzieleni na 6 grup po 11 osób..W moim przypadku sentencja wyroku Komisji brzmiała:,,w dniu dzisiejszym zakończył Pan drugi etap postępowania kwalifikacyjnego z wynikiem pozytywnym,,.I nie byłem wyjątkiem,zdawalność była bardzo przyzwoita.Wszystkie pytania dotyczyły planu,należy mieć go z sobą,zadający pytania często odnosi się do konkretnej strony planu.Rzecz najważniejsza-swój plan należy rozumieć.Moje pytania:
1.stopień zużycia nieruchomości:jak się go ustala,jak się ma opis nieruchomości
do tabeli zużycia,itp.
2.jakie są okresowe przeglądy i kto je przeprowadza.
3.npv,irr i inne współczynniki związane z nieruchomością.
4.stopa dyskonta-jak się ustala i interpretuje.
5.SWOT-należało wykazać że przytoczone w planie przykłady są zagrożeniem lub
szansą nieruchomości
6.Dokumentacja związana z nieruchomością.

jaste12
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2006, 22:41

Post autor: jaste12 » 20 kwie 2007, 12:47

Dodam jeszcze pytania na ustny z innych terminów które wczoraj dostałem przed egzaminem:
1.Proszę wyjaśnić zasady wynikające z KC dotyczące korzystania z nieruchomości stanowiącej współwłasność.
2.Proszę określić zasady ustalania stopnia zużycia technicznego budynku przy pomocy metody wizualnej.
3.Proszę określić różnicę pomiedzy modernizacją a remontem.
4.Proszę omówić zasady ustalania stopy dyskonta.
5.Po co w planie są obliczane współczynniki dyskontujące.
6.Jaka jest różnica pomiędzy npv i irr i do czego one służą.
7.W jakim celu sporządza się plan zarządzania nieruchomości.
8.Dlaczego posługujemy się analizą rynku przy pisaniu planu.
9.W jakim celu opisywane są wszystkie lokale.
10.Jaka jest różnica pomiędzy spółdzielczym własnościowym a własnością odrębną
11.Czemu służy analiza SWOT.
12.Sposoby opodatkowania osób fizycznych i prawnych.

irena111
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2007, 15:03

Post autor: irena111 » 20 kwie 2007, 19:17

witam
zdawałam wczoraj pisemny i dzisiaj ustny. Wczoraj do pisemnego przystąpilo 180 osob, zdało 27 osób, dziś zdawało ustny 25 osób i kiedy wychodzilam z mojego egzaminu łącznie ze mną zdało 3 osoby ale jeszcze do przeegzaminowania czekalo jakieś 5 osób. Egzaminy ustne były na Bobrowieckiej następnego dnia po pisemnym czyli trzeba rezerwowować hotel ( jeśli ktos z poza W-wy ). Jak uporządkuje myśli napisze jakie były pytania na pisemnym i jakie komisja zadawała na ustnym.

irena111
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2007, 15:03

Post autor: irena111 » 21 kwie 2007, 13:14

witam
Pytania z pisemnego z 19 kwietnia byly mniej więcej takie:
1. prawo budowlane: uczestnicy procesu inwestycyjnego, obowiązki inwestora, obowiązki inspektora nadzoru, były 2 pytania podchwytliwe na to żeby pomylic inspektora nadzoru inwestorskiego z insp. nadz. budowlanego, 2 pytania pozwolenie czy zgłoszenie przy budowie bud. gosp. 30m2 i drugie pyt. dla ogrodzenia, kort tenisowy i coś tam jeszcze, dziennik bud.-wpisy,
2. rozporzadzenie do PB : jaka jest odległość miejsc parking od okien, czy wyrózniamy jakoś wew. ciągi komunikacyjne w bud. uzytecz. , odleg. budynku od granicy działki, ( w sumie max 4 pytania )
3. ust. o zagospodar. przestrz.: kiedy wygasa dec. o war. zabud, kto może otrzymać wypis z MPZP, jak MPZP jest zmieniony to co właściciel może żądać od gminy,
4. ust. o KW: służebności, ogranicz. prawo rzeczowe, kto prowadzi KW, rękojmia wiary - kogo chroni,
5. KPA i KPC: termin załatwienia odwołania w II inst., do kiedy mozna wnosic o unieważnienie decyzji, skarga na komornika,
6. ust o TBS-ach
7.nabycie nieruchomości w SM kto wyraża zgodę, czyj jest majątek w SM, ekspektatywa,
8. inflacja, środki trwałe, aktywa trwałe, podatek
9. ust. o ochronie danych osobowych
10. bylo 1 zadanie rachunkowe b.proste
11. 2 pytania z cudzoziemcami: Wloszka kupuje domek w Zakopanem, Czech kupuje SWPLM, kupuje lokal usługowy w Poznaniu i jeszcze jakąś nieruchomośc kupuje chyba w Gdańsku
Pytania z ustnego z 20 kwietnia:
1. organy SM i zalezności pomiędzy nimi
2. co to IRR i NPV
3. co to CASH FLOW
4. po co robimy plan zarzadzania
5. jak wygląda proces termomodernizacyjny
6. kto , kiedy i w jaki sposób kwalifikuje roboty remontowe
7. umowa najmu
8. prawa i obowiązki zarzadcy
9. analiza SWOT - po co robimy
10. dokumentacja powykonawcza
Tyle zapamiętałam.

mod333
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2007, 8:09

Post autor: mod333 » 14 maja 2007, 7:02

Witam, nie zakładam nowego wątku ponieważ moje pytanie dotyczy każdego terminu egzaminu, co dzieje się z osoba, która nie przeszła pozytywnie testu? Czy nie już szans na ponowny egzamin i może zapomnieć o licencji zarządcy, czy może jeszcze raz przystąpić do egzaminu. Przy niezaliczonym ustnym wszystko jest jasne.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ