wpis do rejestru i odbiór świadectwa

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
majkq
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2007, 13:09

Post autor: majkq » 01 maja 2007, 12:31

Witam,
Czy ktoś zdawał egzamin 12/13.04.07 i jest już może wpisany do rejstru? ile średnio sie czeka na wpis, bo już nie wiem co sie w tym departamencie dzieje...
pzd

funmark
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:43

Post autor: funmark » 03 maja 2007, 12:01

[quote:49f813a145="majkq;5277"]Witam,
Czy ktoś zdawał egzamin 12/13.04.07 i jest już może wpisany do rejstru? ile średnio sie czeka na wpis, bo już nie wiem co sie w tym departamencie dzieje...
pzd[/quote:49f813a145]
Ja zdawałem , wiem że do miesiąca od egzaminu / max . 12.05 / przychodzi decyzja o nadaniu, i można jechać do Warszawy , do ministerstwa po odbiór . Odbiór osobisty , albo pełnomocnictwo .
Ps . 23.5 jest szkolenie od 10 oo do 16 00 w Warszawie na temat form zatrudnienia w BN, ul. Zielna 37 / info PFRN /. Zapraszam do udziału. Można zrobić pierwsze punkty z doskonalenia zawodowego a przy okazji uzyskać info do prowadzenia firmy. Nie jestem z Warszawy , i tak muszę tam jechać po świadectwo dlatego propunuję własnie odbiór 23.5 / jak bedzie decyzja / powiedzmy 9oo, a potem udział w szkoleniu . W dwójkę będzie raźniej .
Pozdro dla wszystkich Nieruchomistów
Marek

funmark
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:43

Post autor: funmark » 07 maja 2007, 2:44

W nawiązaniu do odpowiedzi której udzieliłem na Forum chciałbym dokonać sprostowania. Z powodu braku konkretnych informacji na łamach Ministerstwa Budownictwa, dokonałem analizy sytuacji u znajomych pośredników którzy odebrali niedawno w/w świadectwo , a mianowicie osoby które zdały egzamin nie otrzymują żADNEGO zawiadomienia . Istnieją 2 metody uzyskania informacji o możliwosci o odbioru świadectwa.
a) Kontrola codziennie rejestru pośredników na stronie Ministerstwa Budownictwa, w momencie pojawienia się własnego nazwiska ,możliwy odbiór osobisty / koniecznie dowód osobisty / , lub przez pełnomocnika / pełnomocnictwo notarialne / w godzinach 8.15 16.15 pokój 2064 .
b) Telefon do Ministerswa Budownictwa w sprawie możliwości odbioru świadectwa. tel. 022 / 661 80 86 lub 022/ 661 83 74.
W praktyce wygląda to tak że odbiór jest możliwy po 4 tygodniach od terminu egzaminu ustnego, lub po 6 tygodniach pojawiają się informacje i dokonany jest wpis do Rejestru Pośredników.
Pozdrawiam Marek Drogoń

ODPOWIEDZ