Biuro Nieruchomosci czy Firma Konsultingowa

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
jask1966
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2006, 19:24

Post autor: jask1966 » 22 maja 2007, 15:32

Witam!!
W kwietniu tego roku nie przeszła ustawa w o tym że można wykonywać działalność biura nieruchomości bez stosownego certyfikatu.
Czyli prowadzenie takiego biura wiąże się z licznymi karami.
Mam już 60 lat i nie myślę już żeby go uzyskać
( długi okres – wykłady, szkolenia itp.).
Na „nieruchomościach” znam się dobrze, znam przepisy i to wszystko co jest potrzebne przy prowadzeniu tego typu działalności.
Pracowałem długie lata jako doradca czy agent w biurach nieruchomości.
Tutaj moje pytanie:
Czy można otworzyć firmę konsultingowa która zajmowała by się oferowaniem tego typu nieruchomości do sprzedaży ?
Firma konsultingowa zajmowała by się wyłącznie nieruchomościami komercyjnymi. Siedzę w tym temacie od lat i mam tu tkz. „układy”
Nie pobierałbym prowizji tak jak to jest w biurach, tylko ustaloną kwotę za wykonanie danego zlecenia
Oczywiście miałbym także stronę internetową podobną do stron biur nieruchomości.
Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi.

PL_posta
Posty: 13
Rejestracja: 17 lis 2006, 11:45

Post autor: PL_posta » 31 maja 2007, 14:25

Jeśli Twoja działalność mieścić się będzie w przepisach uogn, a z Twojego pytania wynika, że zamierzasz zajmować się kojarzeniem podmiotów zawodowo (za wynagrodzeniem), to na pewno jest to "pośrednictwo" bez względu na to jak nazwiesz przedmiot działalności.

ODPOWIEDZ