pytania z egzaminu ustnego

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
lusia
Posty: 42
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:45

Post autor: lusia » 16 maja 2007, 9:30

1.W jaki sposób uregulować stan prawny nieruchomości jeżeli są niezgodności w dziele I, II, III,IV KW czyli nic się nie zgadza.
2.Jak pośrednik ma zabezpieczyć przy umowie najmu wynajmującego (poza kaucją i protokółem zdawczo odbiorczym). To są moje dwa pytania z sześciu na egzaminie ustnym na które nie potrafiłam odpowiedzieć wyczerpująco.Może są śmiesznie łatwe ?Pozdrawiam i gratuluję wszystkim nowym POśREDNIKOM.

agatka1710
Posty: 15
Rejestracja: 02 lis 2006, 22:11

Post autor: agatka1710 » 16 maja 2007, 10:19

Jeżeli chodzi o 2 pyt.
- dział I i II- dane z ewidencji gruntów
- powództwo o ustalenie rzeczywistego stanu prawnego- droga procesow
pyt. 1
wydaje się, że chodzi o datę pewną- zab. najemcy
czas trwania umowy( określon, nieokreślony)
sposób wypowiedzenia
sposób płatności
itd. itp.

gryf
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2006, 17:14

Post autor: gryf » 02 cze 2007, 20:00

1. Co to jest hipoteka?
2. Co to jest kredyt bankowy?
3. Co to jest umowa wyłączności?
4. Jeśli np. w KW właścicielem działki jest Jan Kowalski i działka ma pow.7,05 ara, a w Ewidencji Gruntów i Budynków właścicielem jest Jan Nowak i działka ma pow.7,07 ara to które dane są faktyczne?
5.Obowiązki pośrednika wg. Ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Ostatniego nie pamiętam, ale ogólnie komisja postawiła na pojęcia. Wszystkiego można się spodziewać.
Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia.

aldonakwiatkows
Posty: 64
Rejestracja: 05 paź 2006, 21:49

Post autor: aldonakwiatkows » 16 cze 2007, 19:19

odp. na pyt.4 Jan Kowalski jest wpisany w KW i jest on właścicielem,ponieważ jest on wpisany w dz.II K.W. i chroni ją rękojmia wiary.... (stan prawny)

Natomiast opis nieruchomości znajduje się w dziale I KW a tę nie chroni rękojma wiary . Wpisy dokonuje się w tym dziale na podstawie wypisu z Ewidencji Gruntów.

ODPOWIEDZ