spółdzielcze własnościowe a wyburzenie

Własnościowe i lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego - wszelkie problemy związane ze spółdzielczym prawem mieszkaniowym
dziedzic22
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2006, 20:09

Post autor: dziedzic22 » 02 kwie 2006, 20:17

Mam spóldzielcze własnościowe prawo do lokalu. Właścicielem gruntu jest spóldzielnia ( dzierżawa wieczysta z urzędu miasta) co w sytuacji kiedy ze względu na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego zechcą nas wyburzyć( budynek jest stary) a co wsytuacji kiedy inspektor nadzoru budowlanego stwierdzi, że budynek zagraża lokatorom i należy nas wyśiedlić. Co w takich sytuacjach mamy zagwarantowane przez spóldzielnię lub urząd miasta.

basiacio
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2006, 16:20

Post autor: basiacio » 13 kwie 2006, 22:25

[quote:9e07e692d2="dziedzic22"]Mam spóldzielcze własnościowe prawo do lokalu. Właścicielem gruntu jest spóldzielnia ( dzierżawa wieczysta z urzędu miasta) co w sytuacji kiedy ze względu na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego zechcą nas wyburzyć( budynek jest stary) a co wsytuacji kiedy inspektor nadzoru budowlanego stwierdzi, że budynek zagraża lokatorom i należy nas wyśiedlić. Co w takich sytuacjach mamy zagwarantowane przez spóldzielnię lub urząd miasta.[/quote:9e07e692d2]

Witaj.
Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu jest ograniczonym prawem rzeczowym, właścicielem jest spółdzielnia mieszkaniowa i spółdzielnia będzie partnerem do rozmowy dla gminy. Myślę, że tutaj będzie bardzo dużo zależało od spółdzielni. Tym niemnej możesz otrzymać równowartość ceny rynkowej za prawo do tego lokalu, możesz także otrzymać propozycję zawarcia umowy o ustanowienie własnościowego prawa do innego lokalu mieszkalnego w tej spółdzielni, również za dopłatą.
Pozdrawiam.
Basia

dziedzic22
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2006, 20:09

Post autor: dziedzic22 » 14 kwie 2006, 17:15

Dziękuję za pomoc. Tylko czy spółdzielnia ma obowiązek dać mi mieszkanie nie mniejsze niż posiadam oraz kto wyznacza osobę, która wyceni moje mieszkanie

basiacio
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2006, 16:20

Post autor: basiacio » 22 kwie 2006, 9:39

[quote:1a76db661a="dziedzic22"]Dziękuję za pomoc. Tylko czy spółdzielnia ma obowiązek dać mi mieszkanie nie mniejsze niż posiadam oraz kto wyznacza osobę, która wyceni moje mieszkanie[/quote:1a76db661a]

Witaj.
Dopiero dzisiaj przeczytałam Twoje pytanie.Trudno jednoznacznie na nie odpowiedzieć, chociaż częściowo odpowiedziałam wcześniej.
Zajmowane przez Ciebie mieszkanie jest własnościowym spółdzielczym prawem do lokalu mieszkalnego, które posiada określoną wartość i metraż. Spółdzielnia, jeśli Ci zaproponuje zamianę na inne mieszkanie ze swoich zasobów o takim samym lub większym metrażu za odpowiednio wyższą kwotę, to czy dla Ciebie to będzie odpowiadało. Myślę, że ewentualna zamiana mieszkania w ramach spółdzielni, to tylko kwestia umowna między Tobą a spółdzielnią.
Pozdrawiam
Basia

ODPOWIEDZ