Czy można domagać się prowizji ?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
iwona
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2006, 17:29

Post autor: iwona » 09 sie 2007, 20:58

Pośrednik zawarł umowę o posrednictwo w kupnie. Oprócz nieruchomości, które posiadał w swojej bazie danych były nieruchomości, które znalazł dziłając na rzecz tego klienta.Wśród wszystkich informacji o nieruchomościach znalazła się również informacja o planowanej licytacji, o której kupujacy rzeczywiście nie wiedział. Jeżeli przystapi do tej licytacji i ją wygra, czy posrednik może domagać się prowizji.

rafoso
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2007, 23:45

Post autor: rafoso » 09 sie 2007, 21:12

Prowizja należy się wtedy oczywiście, jeśli kupujący podpisał umową z pośrednikiem o pośrednictwo w zakupie nieruchomości. Licytacja chyba nie wyklucza tu obowiązku zapłaty prowizji, bo niby czemu ma wykluczać? Tak mi się zdaje :)

Ona22
Posty: 62
Rejestracja: 22 sty 2007, 12:20

Post autor: Ona22 » 09 sie 2007, 21:18

Również uważam, że w takiej sytuacji wynagrodzenie należy się Pośrednikowi. Nieruchomość będąca przedmiotem licytacji powinna jednak znaleść sie na wskazankiu adresowym będącym załącznikiem do umowy pośrednictwa kupna nieruchomości.
Weronika S.

Katja
Posty: 77
Rejestracja: 26 sie 2006, 13:01

Post autor: Katja » 21 sie 2007, 16:04

Już kiedyś miałam taką sytuację i dowiedziałam się wtedy, że jest to możliwe. Ja jednak na wszelki wypadek zawarłam w umowie pośrednictwa zapis, że wskazaniem nieruchomości jest również wskazanie przetargu.

ODPOWIEDZ