jak zacząć naprawdę ? proszę o pomoc !

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
siwykruk
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2006, 14:08

Post autor: siwykruk » 06 wrz 2007, 13:46

cześć,
dostałem licencje z warszawy, wiec teraz już jestem posrednikiem.
mam działalnośc gospodarczą,
znalazłem lokal uzytkowy do wynajecia i firme która by go wynajęła, chciłabym podpisać z włascicielem lokalu umowę o pośrednictwo jezeli dojdzie do podpisania umowy ze wskazanym przezemnie wynajmujacym, wzór umowy znajdę (chyba ze dacie mi jakiego linka) ale czy powinienem o czyms jeszcze pamietac ? czy musze sie ubezpieczyć przed podpisaniem umowy ? czy załozyc jakieś rejestry ? bo chodzi o to ze juz jutro chciałbym ta umowe podpisac i co sie da zrobiłbym później ale czas nagli
dzieki za wszystkie porady !!!

Agula
Posty: 86
Rejestracja: 22 lut 2006, 20:17

Post autor: Agula » 06 wrz 2007, 23:26

Jesli pytasz o OC, to obowiązek ten powstaje nie później niż w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia wykonywania czynności pośrednictwa. (Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pośrednika w obrocie nieruchomościami p.4 paragr. 3)

ODPOWIEDZ