Mam pytanie czy praktyka będzie zaliczana

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
irma
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2007, 14:39

Post autor: irma » 14 wrz 2007, 16:45

Czy ktoś orientuje się czy można również zostac pośrednikiem bez potrzeby zdawania egzaminu jeśli:
ma się wyższe
skończony kurs na pośrednika
zaliczoną praktykę
ALBO czy możliwa jest opcja:
kurs- praktyka- studia podyplomowe
Chodzi o to czy ta praktyka po kursie będzie też zaliczana

prejbisz
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2006, 8:52

Post autor: prejbisz » 18 wrz 2007, 10:38

Dobre pytanie. Niestety w chwili obecnej prawdopodobnie nikt nie udzieli w 100% pewnej odpowiedzi...Tak samo jak nikt nie udzieli odpowiedzi co z osobami, które mają :
- wyższe wykształcenie,
- kurs,
- praktykę.

W świetle przepisów skończenie kursu w przypadku takich osób jest traktowane jako skończenie studiów podyplomowych, co w świetle nowych przepisów uprawnia do ubiegania sie o nadanie licencji bez egzaminu.
Niestety nie jest to wersja potwierdzana przez wszystkich.

marza
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2007, 9:22

Post autor: marza » 18 wrz 2007, 18:00

Witam,
no właśnie, ja mam wyższe, kurs, praktykę i co dalej? Na stronie MB w dziale postepowanie po 2007, było napisane, że jeśli ktoś spełnia te warunki to kurs jest liczony jako studia podyplomowe, wedle ustawy jednak tak nie jest. Nie bardzo wiem co teraz. Co prawda zdaję egzamin 4 października.

MGR
Posty: 212
Rejestracja: 28 sie 2007, 18:32

Post autor: MGR » 18 wrz 2007, 18:09

ja się zastanawiam nad egzaminem w październiku, ale szkoda mi kasy
niepewność czekania do 2008 a może będą znów jakieś zmiany
nie wiem co robić!

prejbisz
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2006, 8:52

Post autor: prejbisz » 19 wrz 2007, 12:43

[quote:7685d2a220="MGR;7157"]
nie wiem co robić![/quote:7685d2a220]
a ktos wie? tzn. co robicie? pytanie kieruje do osob z wyzszym/kursem i praktykami.
Podchodzicie do egzaminu czy wystepujecie z wnioskiem o nadanie licencji?

JacekiAgata
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:59

Post autor: JacekiAgata » 19 wrz 2007, 20:02

[quote:a3f3e42216="marza;7156"]ja mam wyższe[/quote:a3f3e42216]
My też mamy studia kurs i praktykę właśnie kończymy. Dzwoniłem do MB i pani powiedziała mi, że albo zdajemy pisemny w tym roku i potem mamy 12 mcy na ustny albo składamy papiery do 31 grudnia i wtedy mamy jeden termin w przyszłym roku albo składamy papiery w przyszłym roku - ale wtedy na nowych warunkach, tzn bez egzaminu ale z ukończonymi studiami podyplomowymi (a nie kursem) . Tak naprawdę nie wiem kim był mój rozmówca i na ile wiarygodne są to informacje. Dziwi mnie jeden fakt - dla kogoś ze studiami kurs jest traktowany jak studia podyplomowe do 31 grudnia, a od 1 stycznia już nie. Ktoś wie co robić? gdzie są wiarygodne informacje? My (ja iżona) do egzaminu w tym roku nie podchodzimy tylko składamy papiery przed końcem roku. Jak ktoś coś wie niech pisze!

ODPOWIEDZ