Sprzedaż mieszkania męża (rozdzielność)

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Monka
Posty: 52
Rejestracja: 15 wrz 2007, 21:30

Post autor: Monka » 17 wrz 2007, 20:45

Witam serdecznie,na początku sie ładnie ze wszystkimi przywitam bo jestem tutaj pierwszy raz jako zalogowany użytkownik.
Mam pytanko do kolegów i koleżanek pośredników
Czy pośrednik może sprzedawać mieszkanie swojego małżonka, z którym ma rozdzielność majątkową i mieszkanie jest majątkiem odrębnym szanownego małżonka? Widzialam że jest poruszony wątek pt;pośrednik sprzedaje własny dom, no ale to trochę inna sprawa, z drugiej strony kłóci mi sie to z bezstronnością.
Pozdrawiam

michał
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2006, 13:07

Post autor: michał » 25 wrz 2007, 21:20

Spotkałem się już z tym problemem.Jest to praktyka powszechna, dotyczy to nie tylko małżonkow ale i rodziny dalszej, bliższej gdzie w zasadzie trudno jest udowodnić pośrednikowi,że na tym skorzystał. Z pewnością brak intercyzy jednoznacznie wyklucza sprzedaż i pobranie przez niego prowizji. poważniejszym problemem jest jednak pobieranie ukrytej prowizji podwójnej od kupującego za usługę pośrednictwa. Pośrednicy namawiają do zawyżania cen przez sprzedających tłumacząc, że tą prowizję zapłaci i tak tylko kupujący. I tak to nieświadomy kupujący oficjalnie płaci 3 a nieoficjalnie 6 procent.To jest dopiero granda!

ODPOWIEDZ