Umowa najmu

Czy znane są Ci pojęcia: umowa przedwstępna, warunkowa, rozporządzająca, zobowiązująca, przyrzeczona, licencyjna, o dzieło, najmu, dzierżawy, wzajemna, o charakterze akcesoryjnym, użytkowania, dożywocia... i wiele wiele innych
inokszok
Posty: 22
Rejestracja: 24 paź 2006, 14:34

Post autor: inokszok » 11 paź 2007, 11:10

Witam! Mam pytanie dotyczące umowy najmu: mam klienta zainteresowanego wynajmem mieszkania i podpisałam z nim umowę. Znalazłam mieszkanie dla niego, ale właścicielka nie chce podpisać z nami umowy. Doszło do sporu pomiędzy mną a moją szefową - szefowa twierdzi, że właścicielka nieruchomośi MUSI podpisać z nami umowę, żebyśmy mogli zaoferować to mieszkanie do wynajmu. Zgodnie z moją wiedzą - nie musi mieć takiej umowy. A jakie jest wasze zdanie?

Witam! Proszę o informację jak uważacie, czy mogę podpisać umowę pośrednictwa w najmie nieruchomośći i finalizować transakcję nie mając podpisanej umowy z drugą stroną?

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 11 paź 2007, 20:26

Jeżeli przyszły najemca zgodził się zapłacić za informację o mieszkaniach zgłaszanych w jakiś sposób do najmu przez ludzi to przecież nie ma w tym nic nagannego. Zdziwiłbym się bardzo gdyby wynajmujący zechciał z wami podpisać umowę, bo niby jaki miałby w tym interes? Nie zwrócił się do was żebyście mu wyszukali najemcę więc dlaczego teraz miałby zawierać umowę zwłaszcza gdy chętny na wynajem jest i właściciela nie obchodzi za czyją pomocą się znalazł.

ODPOWIEDZ