co zrobić

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
irma
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2007, 14:39

Post autor: irma » 12 paź 2007, 20:52

Co zrobić jeżeli w KW ujawniony jest Jan Nowak a w dowodzie Jan Nowakowski a reszta danych się zgadza?

KrzysztofK.
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:45

Post autor: KrzysztofK. » 12 paź 2007, 21:25

Powinnaś w pytaniu dodać, gdzie jest prawidłowe nazwisko, w dowodzie czy w KW.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 12 paź 2007, 22:10

To po prostu oznacza, że są to dwie różne osoby i nie można na podstawie dowodu osobistego stwierdzić, że Jan Nowak jest właścicielem nieruchomości Jana Nowakowskiego. W życiu zdarzają się różne zbiegi okoliczności związane z podobieństwem danych więc nie jest żądnym „dowodem” na to fakt, że wiele danych się zgadza a „tylko” nazwisko jest inne. Każda postronna osoba powinna traktować ich jako inne osoby i w interesie Nowaka jest sprostować sprawę i przeprowadzić odpowiednie postępowanie, które zmieni na prawidłowy wpis w KW (wnioskuję, że Nowak to prawidłowe nazwisko, bo dowód ma się ze sobą na co dzień i osoba której tożsamość poświadcza zauważyłaby błąd od razu i żądała zmiany).

irma
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2007, 14:39

Post autor: irma » 15 paź 2007, 20:42

Nazwisko w dowodzie jest prawidłowe w KW wpisane nieprawidłowo to co dalej należy zrobić?

KrzysztofK.
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:45

Post autor: KrzysztofK. » 15 paź 2007, 22:25

Odpis zupełny aktu urodzenia załatwić, przeanalizować wszystkie dokumenty, które stanowiły podstawę wpisu prawa własności w KW, wychwycić kiedy pojawił się błąd i z jakiego powodu, następnie złożyć wniosek do sądu o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym.
Pzdr

Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 17 paź 2007, 7:04

A co jest w rejestrze gruntów? Jeśli się tu też nie zgadza, to najpierw po analizie dokumentów będących podstawą tego wpisu(akty notarialne i tp) i tak trzeba sprostować w rejestrze. Ja miałam osobiście taki przypadek. Przy przepisywaniu do elektronicznej księgi zrobiono ze mnie Alinę i o dziwo, mimo iż w starej księdze było dobrze to zmiany doszły aż do rejestru.Najpierw z aktem notarialnym i dowodem osobistym sprostowałam w rejestrze, a potem sąd wieczystoksięgowy naniósł poprawkę w KW.

ODPOWIEDZ