EGZAMIN NA POśREDNIKA - MAJ 2006

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
luk
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 18:00

Post autor: luk » 11 maja 2006, 18:24

Witam wszystkich,
Dzisiaj tj 11.05.2006, przystąpiłem po raz pierwszy do części pisemnej egzaminu państwowego na pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wynik niestety negatywny :(. Wszystkich przymierzających się do egzaminu, przestrzegam przed błędem którego sam popełniłem. NIE UCZCIE SIę "NA BLACHę" TESTóW ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE MINISTERSTWA BUDOWNICTWA. Ja popełniłem ten błąd, kułem dniami i nocami do momentu aż testy rozwiązywałem za każdym razem ze 100% pozytywnym wynikiem. Na dzisiejszym egzaminie - WIELKIE ROZCZAROWANIE!!!. Na 100 pytań może z 10 było identycznych jak w testach, które opracowywałem. Poza tym doszło szereg nowych pytań, dot. lasów oraz tematyki administracyjnej jak również z zakresu polityki i sprawowania władzy. Myślę że warto jednak sięgnąc po ustawy i wertowac je na okrągło aż do obrzydzenia :). Mam gorąca prośbę: Jeśli ktos z Was miałby dostęp do najbardziej aktualnych pytań wraz z odpowiedziami, proszę gorąco o kontakt. Już dziś zaczynam przygotowywac się do kolejnego podejścia, niestety dopiero we wrześniu :( Pozdrawiam.

Reset
Posty: 7
Rejestracja: 08 maja 2006, 10:25

Post autor: Reset » 11 maja 2006, 19:15

To Ty chyba byłeś na innym egzaminie niż ja!

Ja zdałem i uważam że 90% to pytania ze strony ministerstwa. Ja nie uczyłem się na pamięć i sprwadzałem w ustawach odpowiedzi! Wieczorem przed samym egzaminiem przeczytałem ustawę o lasach, bo na forum pisano że pojawiają się pytania z tej ustawy i kilka było!
Pozdrawiam wszystkich i siadam do nauki na ustny! Tu raczej nie widzę większych szans dla siebie!
Nie pracowałem w zawodzie pośrednika ani w pokrewnym a symulacje przeczytam dopiero dzisiaj!

Jak ktoś ma może jekieś pytania, które dostał do:
-spółczielczego własnościewego prawa do lokalu mieszkalnego;
-odrębnego prawa własności do lokalu mieszkalnego;
-prawa do domu jednorodzinnego zabudowanego budynkiem jednorodzinnym

To proszę o podpowiedzi a wszystkim zdającym jutro życzę powodzenia! Sobie też :)

[ [i:3c67751653][b:3c67751653]Dodano[/b:3c67751653]: 12-05-06, 11:18[/i:3c67751653] ]
ZDA

gingerrek
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2006, 20:47

Post autor: gingerrek » 13 maja 2006, 22:46

udalo mi sie z powodzeniem przejsc majowy egzamin na posrednika - pytania na egzaminie pisemnym wydaly mi sie latwe. przewazajaca wiekszosc byla powtorzeniem lub lekka modyfikacja pytan ze strony ministerstwa. Hitem w maju bylo dodatkowe pytanie: czym jest suterena :), poza tym kilka dodatkowych pytan o lasach - ale naprawde nie ma sie czego bac, jesli ktos czyta ustawy ze zrozumieniem i testuje sie na stronie nieruchomosci.pl :) pozdrawiam wszystkich ktorzy brali udzial w tej edycji egzaminu :) moje pytania z ustnego zamieszczam na forum na temat egz. ustnego.

Agula76
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2006, 16:22

Post autor: Agula76 » 15 maja 2006, 10:24

Witam !!! Niestety :( Pomimo ostrej nauki...Ale głowa do góry dla wszystkich, którzy nie zdali. Jak wiadomo zdawalność jest kiepska, więc tym większa satysfakcja jak się już zda. Pytania były naprawdę w porządku. W testach znalazłam ok. 75 pyt. Dużo pytań było z ustawy o ochr. danych os. i z Konstytucji. Z tego co kojarzę nic z prawa budowlanego. Trzeba spokojnie czytać i pytania i ustawy. Jedno bez drugiego jest do bani. Wyłuskanie istotnych informacji z ustaw bez przykładowych pytań jest szalenie trudne. Do zobaczenie we wrześniu :)...

luk
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 18:00

Post autor: luk » 15 maja 2006, 20:02

Agula76, Ja po swojej porażce od razu wziąłem się do studiowania ustaw oraz rozwiązywania testów na stonce nieruchomosci.pl. Masz rację zdawalnośc jest kiepska i z tego co obserwuję to z miesiąca na miesiąc coraz gorsza. Miejmy nadzieję że negatywny wynik egzaminu w maju zmotywuje nas do ostrej nauki i na egzamienie żadne pytanie nie będzie nam straszne. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ