zawieszenie wykonywania zawodu

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
ioky
Posty: 48
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:52

Post autor: ioky » 02 lis 2007, 14:00

Czy jest prawnie unormowana kwestia niewykonywania zawodu przez jakis czas ? I jak to sie ma do kwestii doksztalcania i zbierania punktow.
Mam na mysli zawieszenie dzialalnosci z wlasnej nieprzymuszonej woli ;)

zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 02 lis 2007, 14:21

nowelizacja Rozp. w spr. stałego doskonalenia zawodowego mówi o takim przypadku w Rozdz. 4

ioky
Posty: 48
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:52

Post autor: ioky » 02 lis 2007, 15:32

Dzieki. Ten przepis widzialam. Chodzi mi raczej o przepis mowiacy o tym, ze np przez niewykonywanie zawodu przez jakis czas np. 5 lat trace licencje.
Kiedys chyba byl taki zapis, moze w standardach, a moze tylko mi sie wydawalo :)

zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 02 lis 2007, 21:26

myslę, że jak nie wykonujemy działalności, to nie ma obowiazku szkolenia etc. wydaje sie to logiczne...
było kiedyś w pierwotnej wersji uogn z 1997r. o tych 5 latach niewykonywania działalności art.188 ust.4:
"Zawieszenie lub pozbawienie licencji zawodowej może także nastapić w razie niewykonywania usług zarzadzania nieruchomościami przez okres dłuższy niż 5 lat od ostatniej czynności zawodowej" :)))
- był też taki zapis: Art.188 ust. 2: "Wobec zarzadcy moga być orzeczone z tytułu odpowiedzialności zawodowej następujace kary:
1) [...],
2) nagana z wpisem do centralnego rejestru zarzadców [...]" :)))) - wyobrazasz sobie - zapuszczasz neta, spogladasz w centralny rejestr a tu misiu zarzadca ma naganę, suuuper...

Pzdr.
Zibi

zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 02 lis 2007, 21:44

oczywiscie wpis o 5-ciu latach dotyczył wszystkich trzech zawodów, wpis o naganie [:)] również...

ODPOWIEDZ