Czy Komisja Kwalifikacyjna może popełnić błąd ?

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
xsior
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2007, 17:07

Post autor: xsior » 11 sty 2008, 14:19

Witam
jaka jest popawna odpowiedz na pytanie

1. Nadzór nad Komisją Odpowiedzialności Zawodowej sprawuje:
a) Przewodniczący KOZ
b) Minister właściwy do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej
c) Minister Budownictwa

ja odpowiedziałam że B - dostałam zero punktów
ja już sama nie wim w pytaniu jest "Nadzór nad Komisją" w rozporządzeniu "Nadzór nad działalnością Komisji"
????


ROZPORZąDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 21 stycznia 2005 r.
w sprawie postępowania z tytułu odpowiedzialności zawodowej rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 11 sty 2008, 14:49

W pytaniu pierwszym chyba chodziło Komisji o odpowiedzi b) i c), bo Ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej był Minister Budownictwa. Teraz nie ma już takiego ministra, bo jego obowiązki przejął Minister Infrastruktury. Teraz więc jedyną właściwą odpowiedzią byłoby b), chyba, że zmienione zostanie pytanie.

W pytaniu drugim prawidłowa jest odpowiedź b). Nie wiem czemu nie uznano tej odpowiedzi. Komisja już nie raz myliła się uznając błędne odpowiedzi jako prawdziwe. Wielu kandydatów na rzeczoznawcę mówi, że zdanie egzaminu nie polega na udzieleniu poprawnych odpowiedzi tylko na udzieleniu odpowiedzi jakich oczekuje komisja egzaminacyjna.

sidor
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2007, 11:38

Post autor: sidor » 11 sty 2008, 15:09

W pytaniu 2 prawidłowa jest tylko odpowiedź A. Przedsiębiorca może być PROWADZąCYM praktykę zawodową, natomiast ORGANIZATOREM jest "związek stowarzyszeń rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami lub zarządców nieruchomości" (czyli w praktyce PFSRM) - patrz par. 2 p. 4 i 5 Rozporządzenia MI z dnia 17 lutego 2005 r. w sprawie nadawania uprawnień i licencji zawodowych w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami oraz doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości (Dz.U.05.35.314).
Pozdrawiam.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 11 sty 2008, 15:23

Masz rację. Organizator to związek stowarzyszeń rzeczoznawców majątkowych, a przedsiębiorca może być prowadzącym praktykę, a nie organizatorem.

ODPOWIEDZ