zastój na rynku

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
mcviper
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2007, 9:47

Post autor: mcviper » 28 sty 2008, 11:15

czy myślicie że obecny zastój na rynku jest spowodowany czynnikami sezonowymi, czy też ludzie bardziej się boją zawirowań na rynkach finansowych ? z tego co obserwuję to jest zerowy ruch na rynku od połowy grudnia; uważacie że taka sytuacja długo potrwa czy już klienci się szykują do zakupów ?

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 28 sty 2008, 11:34

Ponoć na przełomie roku zawsze jest pewien zastój na rynku. Ceny nawet nieco opadły, ale podobno nie na długo i ten rok wcale nie ma przynieść odwrotu trendu zwyżki cen nieruchomości. Wiosna niedługo to zobaczymy jak będzie z cenami. Może właśnie teraz jest moment żeby spokojnie wybrać nieruchomość i nie oglądać na rosnące z dnia na dzień ceny? Ja też kupowałem mieszkanie w styczniu, ale to było 3 lata temu, teraz jego wartość wzrosła co najmniej o połowę w stosunku do ceny jaką za nie płaciłem.

mcviper
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2007, 9:47

Post autor: mcviper » 28 sty 2008, 11:54

niestety tworzy się nieciekawy klimat; tak jak w poprzednich latach media nakręcały ludzi i rynek, tak teraz raczej prognozują zastój i spadki, do tego rosną stopy procentowe, a gospodarka zaczyna zwalniać - jakoś mi to dobrze nie wygląda

MGR
Posty: 212
Rejestracja: 28 sie 2007, 18:32

Post autor: MGR » 28 sty 2008, 21:45

no tak droższe kredyty, ceny jak narazie stabilne; ludzie i tak wcześniej kupując mieszkania na kredyt wykorzystywali w większości przypadków na maksa swoją zdolność kredytową - ci co mogli to już mieszkania kupili. Jeśli się nie poprawi sytuacja finansowa gospodarstw domowych, to moim zdaniem poziom cenowy pozostaje na nie zmienionym poziomie, choć słyszy się, że ceny mają w 2008-2009 rosnąć, ale nie z taką dynamiką jaką mieliśmy do tej pory...
zobaczymy:)

mcviper
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2007, 9:47

Post autor: mcviper » 29 sty 2008, 11:35

no właśnie tylko pytanie jest takie czy jeśli przestaną rosnąć nie będzie to realnie oznaczało spadków cen

ODPOWIEDZ