Jak rozpocząć ???

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Piotr1410
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2006, 10:05

Post autor: Piotr1410 » 17 sty 2008, 7:57

Witam
Zwracam się z prośbą o informacje, jak rozpocząć działalność w pośrednictwie aby nie popełnić jakichś kardynalnych błędów. Na co powinienem zwrócić uwagę i do czego dołożyć szczególnej staranności. Na co muszę się przygotować i jakie podstawowe sprawy pozałatwiać oraz o czym pamiętać żeby już na początku nie zacząć od błędów.
A także w jaki sposób zawrzeć umowę ze wspólnikiem który oferuje praktycznie wszystko oprócz licencji którą ja posiadam.
Z góry dziękuję za odpowiedź

martines
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:45

Post autor: martines » 24 sty 2008, 14:04

To co jest oczywiste to musisz załatwić, mam na myśli rejestracje działalności, jakiś lokal, wizytowki, teczki itd.
Musisz poszukać sobie systemu, dziś to kluczowa sprawa jak nie masz kasy na drogi marketing, musisz mieć oprogramowanie które pozwoli Ci na dostęp niezależnie od gdzie jesteś, bo przecież nie bedziesz latał za kazdym razem do biura zeby wpisać oferte czy ją gdzieś wysłać. Druga sprawa to portale i dobrze zintegrowana strona, dziś programy exportują automatem oferty na portale i to jest najtańsza i najefektywniejsza forma reklamy, musisz tylko sprawdzić który ile ma portali bo są takie co mają 4 a inne 15. U mnie mieliśmy już 3 systemy, pierwszy to taki co sam zrobiłem w accesie, potem miałem takie G... co sie nazywa jak nieruchomosci po angielsku, a teraz mam od paru miesiecy taki program 100% internetowy, fajne funkcje i interfejs, ma obsluge poczty i takie tam, ale nie bede pisał bo nie wiem czy tu można wpisać nazwy firm.

pozwodzenia

KRAKAUER
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:41

Post autor: KRAKAUER » 29 sty 2008, 22:40

Proponuję franczyzę. Rekalmę i szkolenia masz z głowy. Stronę www takzę,
Pozdraiwam

irma
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2007, 14:39

Post autor: irma » 31 sty 2008, 18:03

Bardzo będzie mi miło jeśli ktoś zechce podpowiedzieć mi, który z tych programów jest najbardziej efektywny. Jeśli nie można wpisać nazwy bezpośrednio na forum to proszęo odpowiedź ne e-mail.

ania390
Posty: 7
Rejestracja: 30 gru 2007, 22:54

Post autor: ania390 » 07 lut 2008, 18:48

jako nowicjuszka w tym temacie bardzo proszę o odpowiedź - jaką formę opodatkowania należy wybrać w momencie zakładania firmy. Z góry dziękuję za odpowiedź

MGR
Posty: 212
Rejestracja: 28 sie 2007, 18:32

Post autor: MGR » 07 lut 2008, 21:36

polecałbym wybrać formę opodatkowania na zasadach ogólnych, chociażby ze względu na duże koszty szczególnie w pierwszych miesiącach od rozpoczęcia działalności gospodarczej...

ODPOWIEDZ