Kupno (inwestycja) domu na Słowacji!!

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
teodor
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2008, 20:19

Post autor: teodor » 17 lut 2008, 20:25

Witam,

Byłem w tym roku na Słowacji (piękny kraj), cisza, spokój i te przepiękne góry!!
Przez przypadek zobaczyłem oferty domów na sprzedaż na Słowacji. Myślałem, że spadnę z krzesła jak zobaczyłem ich ceny są dosłownie 4 razy NIżSZE niż u nas!!

Wie ktoś może jak tam jest z kupnem domu? Jak tam jest z papierami? Kupił ktoś może? Idzie zarobić na wynajmie swojego domu (na Słowacji) dla turystów?

Za wszelkie informacje na temat kupna domu za granicą z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Romuald Fijało
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2008, 1:05

Post autor: Romuald Fijało » 20 lut 2008, 1:10

Polacy mogą kupować domki, domki, pensjonaty i działki budowlane bez żadnych ograniczeń i na takich samych prawach jak obywatele Słowacji. Coraz więcej osób z Polski kupuje lub przymierza się do kupna domu na Słowacji. Obecnie ceny domów na Słowacji są jeszcze na tyle niskie, że kupno jakiegokolwiek domku lub domu jest dobrą inwestycją, gdyż wszystkie ceny znacznie wzrosną po wprowadzeniu na Słowacji euro zamiast korony, które ma nastąpić od przyszłego roku. Teraz już za kilkadziesiąt tysięcy złotych można kupić na Słowacji dom. Taki dom warto kupić chociażby po to, żeby było gdzie jeździć, gdy już się będzie na zasłużonej emeryturze. Wprawdzie za taką kwotę kupi się dom do remontu, ale cudów nie ma. Jeżeli dom jest wyremontowany, to i cena jego jest wyraźnie wyższa, ale nawet wówczas cena jest znacznie niższa niż w Polsce. Polacy z reguły obawiają się o bezpieczeństwo swojego domu w okresie, gdy nikt tam nie będzie mieszkał. Otóż mimo tego, że blisko to jednak Słowacja to nie Polska. Tam nikt niczego nie dewastuje.
Dużo osób z Polski interesuje się pensjonatami. Obecnie za cenę mieszkania w bloku w Polsce można kupić na Słowacji funkcjonujący pensjonat, a ponieważ z roku na rok przybywa tam kąpielisk termalnych oraz tras narciarskich to i przybywa turystów. W efekcie dochody z pensjonatu również rosną. Polska już nie ma szans przebić Słowacji w turystycznej atrakcyjności.
Dla Polaka najwygodniej jest kupować korzystając z pośrednictwa słowackiego biura nieruchomości, gdyż wówczas ma pewność, że wszystkie sprawy formalne są sprawdzone i prawidłowo załatwione.
Pozdrawiam
Romuald Fijało

ODPOWIEDZ