Program do obsługi biura nieruchomości

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
judas
Posty: 109
Rejestracja: 03 paź 2005, 23:33

Post autor: judas » 22 cze 2006, 9:45

WItam.
Szanowni pośrednicy, praktycy - jakie oprogramowanie do prowadzenia biura obrotu polecilibyście początkującemu adeptowi tego zawodu?

cinek1981
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2006, 9:18

Post autor: cinek1981 » 23 cze 2006, 9:24

www.info2net.pl

chyba najpopularniejszy.

ja go uzywam.


ps. zapraszam do współpracy "B.O.N. Dominium Lex Piła" ;-)

lajkonik
Posty: 99
Rejestracja: 17 maja 2005, 21:57

Post autor: lajkonik » 17 lip 2006, 19:36

kurcze, ludziska poczekajcie jeszcze trochę - goście z serwisu nieruchomosci.pl coś tam kombinują i składają obietnicę, że jeszcze w tym roku zrewolucjonizują rynek nieruchomości w Polsce - mam mieszane uczucia (oglądając ten ich ułomny serwis) ale sami tak gadają - pożyjemy zobaczymy...

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 18 lip 2006, 17:53

[quote:ba806fb1ca="lajkonik"]kurcze, ludziska poczekajcie jeszcze trochę - goście z serwisu nieruchomosci.pl coś tam kombinują i składają obietnicę, że jeszcze w tym roku zrewolucjonizują rynek nieruchomości w Polsce - mam mieszane uczucia (oglądając ten ich ułomny serwis) ale sami tak gadają - pożyjemy zobaczymy...[/quote:ba806fb1ca]

chyba masz rację i raczej przyjdzie nam jeszcze dłuuuugo czekać ....

lajkonik
Posty: 99
Rejestracja: 17 maja 2005, 21:57

Post autor: lajkonik » 18 lip 2006, 20:14

sprubuję napisać do gościa... niech się wypowie

imported_W
Posty: 125
Rejestracja: 29 gru 2004, 12:58

Post autor: imported_W » 23 lip 2006, 7:54

No cóż, coś tam robimy jednak bez pośpiechu. Zastanawiamy się czy w ogóle warto robić coś dla tej grupy zawodowej. Bardzo wyraźnie widać to po tym forum, gdzie zaangażowanie oraz chęci wypracowania wspólnych kierunków jest równa (bliska) zeru. Myślę, iż pośrednicy są już zadowoleni - mają swoje programy lokalne do obsługi biur nieruchomości, ogłaszają się w traderach, gratkach, mlsach itp - czy oni potrzebują coś więcej? Według mnie nie ma takiego zapotrzebowania więc nie ma też motywacji do pracy przy nowej wersji, dlatego obecnie pracujemy nad serwisem przetargowym, a nieruchomości sobie odpuściliśmy - to tyle.

Sergiusz
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:46

Post autor: Sergiusz » 25 lip 2006, 19:03

Szkoda, według mnie rynek obrotu nieruchomościami jest bardzo ciekawy, ja w nim czuję się jak ryba w wodzie.
Szkoda, że tak mało się dzieje, tak mało osób udziela się na tym forum.
Pozdrawiam

lajkonik
Posty: 99
Rejestracja: 17 maja 2005, 21:57

Post autor: lajkonik » 13 gru 2006, 20:29

uwaga,
powstała grupa BetaTesterów, która obecnie zajmuje się tworzeniem nowego programu do obsługi biura nieruchomości - czytajcie inne wątki w tym temacie - piszcie do Woqlskiego, jeśli tylko chcecie pomóc!

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 19 gru 2006, 19:36

a czy do tej grupy testerów może się przyłączyc ktos kto nie ma jeszcze licencji.? Pozdrawiam

Admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:32

Post autor: Admin » 19 gru 2006, 19:48

[quote:550366b705="dona;3089"]a czy do tej grupy testerów może się przyłączyc ktos kto nie ma jeszcze licencji.?[/quote:550366b705]
użytkownik z tak dużym stażem na forum jest zawsze mile widziany...
Do testowania samego programu jeszcze daleko - pracujemy nad treściami merytorycznymi.
Twoje uwagi mogą być bardzo cenne - zapraszam więc do forum BetaTesterów.
P.S. Niestety, odebraliśmy rangę BT dwóm osobom - nie raczyły ani razu odnieść się do naszych propozycji - oczekujemy tylko aktywnych BT - mam nadzieję, że takim będziesz :)

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 19 gru 2006, 19:55

dziekuję
to dla mnie zaszczyt.
czy mam się gdzieś zarejestrować? jak to wygląda?

Admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:32

Post autor: Admin » 19 gru 2006, 20:01

[quote:6e6e0b640d="dona;3091"]jak to wygląda?[/quote:6e6e0b640d]
materiały umieszczamy na forum zamkniętym - pierwsze forum od góry...

ena
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:20

Post autor: ena » 18 kwie 2010, 17:38

No proszę i nie było konkretnej odpowiedzi....a ja powtórzyłabym to pytanie dzisiaj, gdzie na rynku jest kilka programów dla biur nieruchomości..chciałabym wiedzieć ,który warto wybrać coś od praktyków doświadczonych.........z życia wiem,że Ci, którzy mają biura i sukces nie pisną słowa,żeby się tym podzielić z innymi w branży.....po co ma rosnąć konkurencja.....tak samo wyglądają "praktyki" na pośrednika.......mówią wiele żeby nie powiedzieć nic konkretnego....

Szugar
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2010, 16:33

Post autor: Szugar » 05 maja 2010, 16:55

Nic konkretnego nie można napisać na temat żadnego programu, bo po prostu każdy jest do absolutnego kitu, począwszy od Degi, która już jak wiadomo praktycznie nie istnieje, poprzez wręcz tragiczną Galactikę i jeszcze bardziej tragiczne e-Biuro. I nie chodzi o to, żeby nie dzielić się wiedzą, ale po prostu nie ma czym, bo każdy z tych programów to żal i wstyd dla ich twórców. W ciągu 6 lat swojej pracy przeszłam przez te 3 programy i po prostu załamywałam ręce nad każdym, ok, najmniej nad Degą, ale zawsze (głównie poprzez brak możliwości transferu na najpopularniejsze portale).

E - biura bardzo nie polecam, bo ten program jest tak głupi, że boli głowa. Interfejs jest bardzo nieczytelny i w ogóle nieintuicyjny. Kreator wpisywania oferty jest skonstruowany na danych bazowych nieedytowalnych. Praktycznie - wpisując np. ulicę muszę sprawdzać w wyszukiwarce jak miał na imię, ba - jaki miał tytuł wojskowy! - dawca nazwy ulicy (czyli nie mogę wpisać np. ul. Wrońskiego, bo taka nie istnieje, tylko muszę sprawdzić dokładniej, że Wroński miał na imię Józef a pierwsze nazwisko Hoene i zacząć wpisywać od "Józef"). Dokładnie taka sama sytuacja jest z miejscowościami i wsiami (jest baza, której nie można samemu edytować i nie jest aktualizowana, niektórych miejscowości w ogóle w bazie nie ma i kombinuj człowieku jak tu ją wpisać). Wyszukiwarka jest kompletnie nieczytelna, wyszukanie nieruchomości "po konkretnym kliencie" zajmuje jakieś 5 minut, i możnaby pisać i pisać ... 90% funkcji jest głupia, albo nie działa, albo jej się w ogóle nie używa ... że nie wspomnę o problemach z transferem (trzeba go samemu ustawiać, konfigurować , koszmar ...)
No i sposób rozliczania - ja jeszcze załapałam się na zakup licencyjny, teraz jest już tylko miesięczna dzierżawa.

Galktika jest bardzo podobna, interfejs jest właściwie taki sam, problemy z transferem takie same ...

Najbardziej intuicyjna była Dega, ponieważ interfejs opart był na Wordzie, dość intuicyjny, no ale teraz Degi już nie ma ...

Radziłabym rozejrzeć się za firmą programistyczną, która zrobi po prostu program dedykowany dla Ciebie, czyli napisany pod Ciebie. Koszt takiego to mniej więcej 5 - 7 tysięcy, więc niewiele więcej niż zakup programu już gotowego, a mniej nerwów, no i luksusowa praca.

Kaligula
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2013, 17:18

Post autor: Kaligula » 19 mar 2013, 17:52

> Szugar napisał:

Galktika jest bardzo podobna, interfejs jest właściwie taki sam, problemy z transferem takie same ...

Najbardziej intuicyjna była Dega, ponieważ interfejs opart był na Wordzie, dość intuicyjny, no ale teraz Degi już nie ma ...

Radziłabym rozejrzeć się za firmą programistyczną, która zrobi po prostu program dedykowany dla Ciebie, czyli napisany pod Ciebie. Koszt takiego to mniej więcej 5 - 7 tysięcy, więc niewiele więcej niż zakup programu już gotowego, a mniej nerwów, no i luksusowa praca.

A co Ci takiego przeszkadza w Virgo Galactici? No cóż, ale w sumie to raczej nie ma się czemu dziwić, skoro jako wzór stawiasz program oparty na Wordzie.... Za chwilę ktoś napiszę, że ma problemy z kopiowaniem pliku, ale Norton Commander to było coś.... A tak do E-biura to tez chyba sprawa padła....głowy nie dam, ale coś mi tak przemknęło na tym forum, że ktos ich wykupił czy coś takiego....(jeżeli pomyliłem program to z góry przepraszam). Ale wracając do Virgo, to program, ten ma uważam bardzo dobre możliwości, że wymienię: automatyczne eksporty, zintegrowaną stronę internetową biura, CMR dla biura, automatyczne kojarzenie ofert, obsługa ofert prywatnych... Więc czego brakuje? Wodotrysku? I aby była jasność nie wymieniłem wszystkich opcji...

ODPOWIEDZ