pytanie o wycenę kierowane zwłaszcza do PiotraW

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
studend
Posty: 35
Rejestracja: 06 lis 2007, 13:50

Post autor: studend » 10 kwie 2008, 0:23

nasunęło mi się małe pytanie związane z tym postem o pytanie o cenę metra kwadratowego w Gliwicach.

Mam zamiar sprzedać mały domek na wsi, wiem ile jest mniej więcej wart ale nie wiem na pewno!! cały czas myślę czy wynająć specjalistę do wyceny ale zawsze raczej wątpiłęm w ich umiejętności. Może jednak warto to zrobić aby potem kilka lat nie zastanawiać się czy ,, za tanio nie sprzedałem ''
Można wierzyć takiej wycenie? może najlepiej wynająć dwóch specjalistów jednego po drugim i mieć większą pewność?? Dodam, że chodzi o domek na wsi w małej miejscowości, wydaje mi się, że to trudniejsze miejsce do wyceny od np. Poznania bo tu i mniej transakcji do porównania i rynek specyficzny.
Co robić????
ps ile to moze kosztować??

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 10 kwie 2008, 8:59

Można wynająć nawet dziesięciu rzeczoznawców majątkowych, którzy wycenią nieruchomość. Ja bym był daleki od wątpienia w ich umiejętności, aczkolwiek zawsze może być ktoś kto zrobi wycenę nieporządnie. Oczywiście każda wycena będzie na nieco inną kwotę, niemożliwe jest, żeby wartość wyszłą identyczna. Dodatkoo czym innym jest wartość, a czym innym cena jaką uda się wytargować za ten dom. Może ktoś da więcej, może uda się sprzedać tylko poniżej wartości. Jedna wycena będzie kosztować na pewno co najmniej kilkaset złotych w zależności od skomplikowania czynności rzeczoznawcy związanych z wyceną. Gdyby zażądał 500

ODPOWIEDZ