Doskonalenie kwalifikacji zawodowych pośrednika

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Agilla
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2006, 17:37

Post autor: Agilla » 06 lip 2006, 17:46

Bardzo proszę o informację kogoś zorientowanego w tym temacie, a pytanie mam następujące:

1. za ukończenie studiów podyplomowych otrzymujemy 5 pkt - generalnie chodzi o studia o kierunku : POśREDNICTWO W OBROCIE NIERUCHOMOśCIAMI, i ten kierunek jest uwzględniany w punktacji,
czy jest możliwość ukończenia studiów o innym kierunku, ale programowo związanych z obrotem nieruchomościami i np prawem aby byly one uwzględniowe w punktacji? -
w stowarzyszeniu nic mi nie powiedziano, rozporządzenie tego nie reguluje.

pozdrawiam

lajkonik
Posty: 99
Rejestracja: 17 maja 2005, 21:57

Post autor: lajkonik » 17 lip 2006, 19:53

czy ktoś te punkty sprawdza?
masz takie informacje?
może wyszło jakieś nowe, fajne rozporządzenie?
możesz podać linka?

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 18 lip 2006, 17:49

[quote:d59d238bfd="lajkonik"]czy ktoś te punkty sprawdza?
masz takie informacje?
może wyszło jakieś nowe, fajne rozporządzenie?
możesz podać linka?[/quote:d59d238bfd]

tak sprawdzają
w lokalnych stowarzyszeniach sa pełnomocnicy d/s doskonalenia kwalifikacji zawodowych, którzy właśnie się tym ( miedzy innymi ) zajmują.
jesli chcesz wiedzieć więcej zobacz tu

http://www.dospon.pl/index.php?option=c ... &Itemid=18

pozdrawiam

lajkonik
Posty: 99
Rejestracja: 17 maja 2005, 21:57

Post autor: lajkonik » 18 lip 2006, 20:13

czy inne stowarzyszenia też tak podeszły do psprawy?
a może to dotyczy tylko pośredników zrzeszonych w stowarzyszeniach?
oczywiście żartuję ale ciekawym jak to jest u innych a szczególnie jak jest z tą punktacją - za co i ile....

Emi
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2006, 16:19

Post autor: Emi » 12 gru 2006, 11:49

Mam pytanie od kiedy jest liczony okres 24 m-cy na zdobycie 10 pkt.
Czy od momentu rozpoczęcia działalności? Czy liczone są punkty za studium podyplomowe dotyczące nieruchomości odbyte jeszcze przed otrzymaniem licencji pośrednika. Jeśli tak to czy ten okres liczony jest od tamtego momentu? Studia były zakończone na wiosnę 2005r.

kobieta
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2006, 14:42

Post autor: kobieta » 12 gru 2006, 13:59

a ja mam takie pytanko - od kiedy należy podnosić te kwalifikacje???
ja uzyskałam licencję czyli zostałam wpisana do rejestru 22.11.2006 r. i czy od razu musze doskonalić kwalifikację??? czy jest jakiś okres czasu po uzyskaniu licencji kiedy nie należy to robić???
no bo było by to dla mnie dziwne, że przecież po zdaniu egzaminu mam chyba njświeższe wiadomości i nie musze ich uzupełniać czy też doskonalić, zresztą kto to wie, różnie to bywa jak pokazuje MI....
czy może wiecie jak to wygląda???
z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam :)))))

Conrado
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2006, 4:42

Post autor: Conrado » 12 gru 2006, 23:22

Warszawa, dnia 28 marca 2006 r.
MINISTER
TRANSPORTU I BUDOWNICTWA
Jerzy Polaczek
BN-1g-022- 7/06/

Do
Polska Federacja
Rynku Nieruchomosci

Na podstawie

sonia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2006, 10:25

Post autor: sonia » 14 gru 2006, 15:23

Z tego co tu czytam wynika, że na chwilę obecną nie ma obowiązku doskonalenie kwalifikacji??? czy źle interpretuję to rozporządzenie???
a wcześniej jak było od kiedy należało zacząc jepodnosić?? z dniem wpisu do centralnego rejestru?? czy był jakiś okres przejściowy??
pozdrawiam :)))

roninra
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2006, 23:09

Post autor: roninra » 16 gru 2006, 21:32

Obowiązek doskonalenia oczywiście jest, trzeba zbierać te 10 punktów na 2 lata, licząc od otrzymania licencji. A sprawa stowarzyszeń polega na tym, że owi pełnomocnicy ds/doskonalenia i ich dzienniczki to jest sprawa członków stowarzyszeń, bo jako członkowie mają sie stosować do reguł obowiązujących w stowarzyszeniach. Oni oczywiście twierdzą, że będą kontrolować wszystkich ale nie ma do tego podstaw prawnych. My musimy jedynie trzymać dowody tych szkoleń, artykułów itd przez trzy lata, a organem który może nas z tego rozliczyc jest Minister za pośrednictwem KOZ-y, co zazwyczaj będzie miało miejsce w wypadku kiedy znajdziemy się przed KoZ-ą z różnych przyczyn. To rozporządzenie jest nieprecyzyjne i niechlujne, bo tak naprawdę na dobrą sprawę nie wiadomo, dlaczego za jakieś szkolenie ma być 1 punkt lub 2. Poza tym, jeśli któś obroni doktorat i opublikuje go w formie książki to dostanie 4 punkty, a jak ktoś prześpi dwa dni na jakimś daremnym seminarium organizowanym przez stowarzyszenie to też bedzie miał cztery punkty. Grunt to trzepanie kasy przez stowarzyszenia. Ja juz po kursie i warsztatach mam marne zdanie o merytorycznym poziomie zajęć prowadzonych przez tzw. organizacje zawodowe. Robienie kasy, o to chodzi, a takie rozporządzenie tylko to wspiera. Nie jestem przeciwnikiem doskonalenia kwalifikacji jako takich, ale obecny system jest wątpliwy i niejasny.

ODPOWIEDZ