mieszkanie kwaterunkowe

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
śnieżka
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2008, 16:09

Post autor: śnieżka » 27 maja 2008, 16:21

witam serdecznie,
Czciałabym dostać rzetelną informację na temat tego czy w Polsce można w jakiś sposób wykupić mieszkanie będące własnością gminy, czyli jeśłi dobrze myśle kwaterunkowe? Słyszałam rózne opinie, nawet znam ludzi, którzy twierdzą, że właśnie tak zrobili, nie wiem w co wierzyć, czy jeśli jest taka mozliwośc, trezba spełniać, jakieś warunki konktretne, czy są juz jakieś ustawy na ten temat? Proszę o odp.
dziękuję
Ola

MGR
Posty: 212
Rejestracja: 28 sie 2007, 18:32

Post autor: MGR » 27 maja 2008, 21:24

Mieszkanie kwaterunkowe - inaczej komunalne. Oczywiście możliwy jest zakup tego rodzaju mieszkań. Zwykle w najlepszej sytuacji są najemcy takich lokali, gdyż gminy oferują dla nich dość spore bonifikaty od ceny zakupu. Jeśli nie jesteś najemcą, musisz przeglądać wykazy nieruchomości gminnych/ miejskich przeznaczonych do sprzedaży w urzędzie czy na stronie internetowej. Sprzedaż następuje w formie przetargu. Natomiast większość kwestii uregulowana jest w ustawie o gospodarce nieruchomościami...

śnieżka
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2008, 16:09

Post autor: śnieżka » 28 maja 2008, 15:10

interesuje mnie ten temat, poniewaz jestem w trakcie zamiany mieszkania ze spółdzielczego z prawem do wykupu, na kwaterunkowe , troche wieksze na włochach w Wawie, natomiast ludize z tego kwaterunku motywyja chęć zamiany tym ,że tamtego niby nie można wykupić. tak jak moje, spółdzielcze...

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 28 maja 2008, 15:18

śnieżko jak to niby nie można wykupić mieszkania?

śnieżka
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2008, 16:09

Post autor: śnieżka » 28 maja 2008, 15:33

Witam,
Właśnie tamci ludzie- którzy mieszkają w kwaterunkowym i mają ze mną zamienić się na mieszkania, motywują swoje działania tym, że nie chcą już tam mieszkać, ponieważ nie można go wykupić, przez co nigdy nie stanie sie ich własnością....

MGR
Posty: 212
Rejestracja: 28 sie 2007, 18:32

Post autor: MGR » 28 maja 2008, 17:22

śnieżka, możliwe że obecni najemcy występowali z zapytaniem do gminy o wykup mieszkania i to niejednokrotnie. Możliwe że za każdym razem otrzymywali odpowiedź odmowną - stąd ich desperacja. Gmina nie ma obowiązku sprzedaży lokali komunalnych.

ODPOWIEDZ