Ile kosztuje wycena mieszkania?

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
_beata_
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2008, 12:42

Post autor: _beata_ » 23 maja 2008, 12:59

Chciałabym sprzedać mieszkanie w Katowicach i muszę się dowiedzieć ile one jest warte. Zorientowałam się ile kosztuje wycena mieszkania i trochę się przeraziłam. 500-600zł + vat. Taką cenę podano mi w 3 miejscach gdzie zajmują się wycenami mieszkań. Ktoś może powiedzieć że to standardowa cena, ale nie jest mi potrzebna żadna dokumentacja, nie ubiegam się o kredyt a te wszystkie wyceny są robione pod tym kątem. Potrzebuję bardziej fachowej porady, oceny przez kogoś kto się zna na rynku nieruchomości. Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to będę bardzo wdzięczna za pomoc.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 24 maja 2008, 22:29

Postudiuj Anonse, oferty z biur nieruchomości - zobacz jakich mieszkań dotyczą - odejmij ok. 3-5 % i będziesz mieć cenę rynkową. To co ważne - jakie budownictwo, moda na dzielnicę, piętro, metraż, standard. Kosztuje to trochę wysiłku ale chyba warto - możesz przez biuro pośrednictwa sprzedać - koszt ok. 1,5-3% mieszkania. Wybór należy do Ciebie.

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 26 maja 2008, 11:41

Musisz zgłosić sie do lokalnego biura nieruchomości porozmawiać , o tym że chcesz podpisać umowę pośrednictwa na wyłączność podpisać ją wtedy pośrednik wyceni dokładnie mieszkanie

www
Posty: 28
Rejestracja: 27 gru 2006, 20:05

Post autor: www » 26 maja 2008, 11:44

To jest piękne:"pośrednik wyceni dokładnie mieszkanie"

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 26 maja 2008, 20:59

Z tym pośrednikiem to jest strasznie zabawne. Kolega mnich dal niezłego czadu.
A poważnie to masz jeszcze inną możliwość - operat "do szczęścia" nie jest Ci (chyba) potrzebny. Może wystarczy opinia rzeczoznawcy (powinno być taniej a też na piśmie) albo rozmowa o lokalu i jego wartości i powinno być jeszcze taniej. O ile trafisz na sensownego rzeczoznawcę.

MGR
Posty: 212
Rejestracja: 28 sie 2007, 18:32

Post autor: MGR » 27 maja 2008, 21:14

Wtrącę się do tematu:) Myślę, że dla mnich nie chodziło o "dokładne" określenie wartości nieruchomości. Następnie nastąpiło oburzenie rzeczoznawców majątkowych (lub kandydatów). Sam andy proponujesz metodę określenia ceny (może nie wartości) nieruchomości nie mającą nic wspólnego z wyceną nieruchomości. Tak naprawdę dla beaty chodziło o możliwą cenę do uzyskania ze sprzedaży a nie wartość nieruchomości...

_beata_
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2008, 12:42

Post autor: _beata_ » 08 lip 2008, 18:51

"Tak naprawdę dla beaty chodziło o możliwą cenę do uzyskania ze sprzedaży a nie wartość nieruchomości... " Tak MGR o to mi chodziło:-)
dzięki za wszystkie podpowiedzi. Poradziłam sobie oglądając inne ogłoszenia i biorąc pod uwagę wycenę jaka znajduje się w internecie.... jakiś obraz mam. Jeszcze raz dzięki za odzew:)

ODPOWIEDZ