Czy to prawda, że banki zamierzaja przejąć rynek pośrednictwa?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
sprytny78
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2011, 16:22

Post autor: sprytny78 » 22 lip 2012, 12:42

Witam,
Zetknąłem się ostatnio z informacjami na temat, że banki po cichutku przymierzają się do "skoku" na rynek pośrednictwa. Generalnie nie było by w tym temacie stresu, jednak Alior Bank już ma takowe biuro. Co prawda dopiero raczkują i po ich ofercie na lipiec 2012 śmiało można stwierdzić, że to dopiero początek ale..
..wiem również że BZWBK przymierza się do przejęcia jakiejś sieci biur, obstawiam że to WGN lub Pionier, ew Nier.Pólnoc. Informacja pochodzi bezpośrednio ze źródła, z zarządu banku.
Rozmawiałem ostatnio z dyrektorem jednego z oddziałów Gettin Banku. Generalnie pionek, nie zna konkretów ani nie chce podawać nazwisk osób zajmujących sie tematem, ale wie, że takie rozmowy i działania są prowadzone. Nawet, podobno, ludzie pracujący nad projektami maja podpisane klauzule poufności aby informacja nie wyciekła do mediów i szerszej opinii.

Ma ktoś z szanownych forumowiczów jakieś info na ten temat?

Jeśli to prawda, to wiele się zmieni. Analizując można założyć, że banki celem zdumpingowania cen wyskoczą z reklamami w TV typu "nie płać pośrednikowi", "sprzedaj z nami za 1% - a jak założysz u nas lokatę to i za 0%"..

Co myślicie?

Brodnica
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2012, 14:48

Post autor: Brodnica » 23 lip 2012, 22:03

Wątpię w zawłaszczenie całego rynku przez banki. To tylko działalność poboczna, która w każdej chwili może się od banku oderwać i zacząć żyć swoim życiem. Obok konsjerżów i innych podobnych usług. Bank UBS pomaga swoim klientom inwestować w winnice i nie ma tragedii.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, 22:04 przez Brodnica, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ