studia podyplomowe przed ukończeniem magistra?

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
mitro
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2006, 23:09

Post autor: mitro » 03 lis 2007, 10:05

czy można iść na studia podyplomowe z wyceny nieruchomości przed ukonczeniem studiów magisterskich? Czy przy zapisie na takie studia (chodzi mi np o Politechnikę w Warszawie) trzeba pokazać dyplom? Moze mozna to zrobic dopiero na koniec, czy w takim razie nawet jesli nie mozna, ktos wiedzialby ze studiow magisterskich nie ukonczylem?

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 08 lis 2007, 10:31

Myślę, że to jest pytanie do Politechniki Warszawskiej, a nie do forum nieruchomościowego. Na ich stronie internetowej w opisie tego studium pisze, że „Do sekretariatu Instytutu należy złożyć podanie o przyjęcie na studia podyplomowe, z dokładnym adresem i nr tel. oraz kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych.” Trzeba mieć teraz ukończone studia wyższe magisterskie. Jeśli ktoś nie ma dyplomu to znaczy, że studiów nie ukończył i nie może być przyjęty bo nie wiadomo czy studia ukończy i czy dostanie dyplom. Na tym polega idea studiów podyplomowych, że dyplom już się ma. Inaczej to nie ma sensu. Dla kogoś kto nie ma wykształcenia wyższego może zapisać się do jakiejś szkoły policealnej na przykład, a nie na studia podyplomowe. Niepoważne są dywagacje typu „Może można to zrobić dopiero na koniec, czy w takim razie nawet jeśli nie można, ktoś wiedziałby ze studiów magisterskich nie ukończyłem?”

dambuk
Posty: 15
Rejestracja: 14 wrz 2007, 11:43

Post autor: dambuk » 16 lis 2007, 13:51

Owszem można rozpocząć podyplomówkę z wyceny przed ukończenie studiów ( na mojej podyplomówce na Politechnice Poznańskiej były takie osoby). Owszem obłożone jest takie rozwiązanie pewnym ryzykiem dla podyplomanta, bo cóż w przypadku gdy nie obroni się magistra? Jednak szczerze mówiąc jest to mało prawdopodobne w pana akurat przypadku bo jest pan na 5 roku, a to o czymś świadczy. Uczelnie nie robią problemów.

ODPOWIEDZ