ODMOWA NADANIA LICENCJI POśREDNIKA

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
mw
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2009, 19:04

Post autor: mw » 28 maja 2009, 19:33

Witam,
Szukam osób które dostały negatywną odpowiedź w sprawie nadania licencji pośrednika.

Należę do pechowców, którzy ukończyli studia podyplomowe ( Uniwersytet śląski ) w 2003 roku a od 2004 zaczął obowiązywać nowy program studiów. Wszystkie osoby które ukończyły studia podyplomowe wg starego programu dostają z ministerstwa automatycznie negatywną odpowiedź. Ja jeszcze dokumentów do Warszawy nie wysłałam licząc, że uczelnia coś w ministerstwie w tej sprawie załatwi.

Proszę o wypowiedzi osoby, które mają podobny problem i radę co zrobić.

Dziękuję.

galaxy
Posty: 28
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:49

Post autor: galaxy » 10 cze 2009, 20:03

moje koleżanki były w identycznej sytuacji, musiały zrobić studia podyplomowe wg nowego programu, praktyki zostały im zaliczone.

mw
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2009, 19:04

Post autor: mw » 11 cze 2009, 13:05

Dziękuję za informacje ale to jest skandal ! Znowu musiały płacić i odbywać całe studia od nowa !?

Uczelnia powinna zorganizować tylko jakieś uzupełniające godziny i to w cenie już odbytych wcześniej studiów. Gwarantowali nam przecież, że spełniają wymogi Ministerstwa.

Jestem oburzona!!!

jaro73
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2009, 21:20

Post autor: jaro73 » 04 wrz 2009, 22:22

Miałem taką samą sytuację z licencją na zarządcę nieruchomości i kończyłem studium na Uś w 2000 roku ,mnie także szanowna komisja odmówiła nadania licencji,jednak jest przełom w sprawie a mianowicie Ministerstwo przyznało się do błędów w sprawie odmów wydawania licencji osobom które kończyły studia podyplomowe przed 2005 rokiem kiedy to weszły w życie pierwsze minima programowe o formie ustawy.Wysyłam pismo o ponowne przeanalizowanie mojego wniosku o nadanie licencji na posiedzeniu wrześniowym b.r. i mam nadzieję żę tym razem będzie ok.
Osobą które są zainteresowane sprawą odmów nadawania licencji mogę udzielić informacji telefonicznie 0/603 507 332

Permek
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2009, 20:15

Post autor: Permek » 03 lis 2009, 8:24

Witam,

Ministerstwo Infrastruktury nadaje już licencje tym osobom, które ukończyły studia podyplomowe przed 2005 rokiem, komisja kwalifikacyjna popełniła błąd, nie miała ona pojęcia jak interpretować przepisy prawa, lex retro non agit jest dla niej obce, MI przyznało, że komisja żle przeprowdziła postępowanie kwalifikacyjne, w chwili obecnej wszystkie takie wnioski są rozpatrywane pozytywnie, znam osobiście kilka osób które były w takiej sytuacji i kończyły studia podyplomowe na Uś przed 2005 rokiem, postępowanie trwało długo, ale wszyscy oni otrzymali licencje, więc sprawa na pewno zostanie załatwiona pozytywnie,

pozdrawiam

ODPOWIEDZ