Czy można nieodpłatnie użyczyć licencji

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
mrmorys
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2006, 18:29

Post autor: mrmorys » 30 paź 2011, 9:36

Mam pytanie, czy możliwe jest "użyczenie" licencji bez podpisywania umowy z przedsiębiorcą, a co za tym idzie bez pobieranie za to wynagrodzenia. I proszę nie pisać, że głupota pracować za darmo. Chodzi mi tylko o wyjaśnienie takiej sytuacji?
Pozdrawiam

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 30 paź 2011, 12:20

nie nie można

BADA
Posty: 57
Rejestracja: 06 paź 2011, 12:52

Post autor: BADA » 03 lis 2011, 15:13

Zgodnie ze standardami i ustawą. Każde biuro nieruchomości i każdy jego oddział działający pod innym adresem musi mieć przynajmniej jednego czynnego pośrednika obrotu nieruchomościami z licencją odpowiedzialnego za realizację umowy pośrednictwa. Dodatkowo jeden pośrednik z licencją może działać tylko na rzecz jednego biura i jednego oddziału.
Nie chodzi tu o sam dokument licencji a o pośrednika z licencją i wykupionym ubezpieczeniem, który musi czynnie działać w ramach umowy pośrednictwa i jest odpowiedzialny za wszystkie osoby które pracują pod jego nadzorem.
Działanie takie jest niemożliwe bez umowy z danym biurem. Jak to sobie wyobrażasz?
Wiem, że często pośrednik z licencją ma wielu podległych agentów i często nie jest nawet w stanie skontrolować wszystkich. Jednak jak gdyby coś się stało to beknie on a nie jego agenci działający pod jego nadzorem.

ziki2000
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2012, 20:33

Post autor: ziki2000 » 21 lut 2012, 21:42

Z tego co widze to biura sieciowe roznie działaja...np. Home Br...widze ze przez dlugi czas miało pracowników bez licencji a działali na licjencji osoby z zupelnie innego miasta...

BADA
Posty: 57
Rejestracja: 06 paź 2011, 12:52

Post autor: BADA » 05 mar 2012, 13:14

@ziki2000
Jeżeli tak faktycznie było to nie jest to zgodne z prawem.
Trudno mi sobie wyobrazić, że taka duża firma może sobie na to pozwolić.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 05 mar 2012, 21:56

> ziki2000 napisał:

> Z tego co widze to biura sieciowe roznie działaja...np. Home Br...widze ze przez dlugi czas miało pracowników bez licencji a działali na licjencji osoby z zupelnie innego miasta...


koza już sie wypowiadała w tym temacie wiec nie ma sensu drążyć tematu - nie można i już. Odnośnie home B to nie jest to użyczanie licencji a zatrudnienie pośrednika z licencją który ma nadzorować pracę osób bez licencji jeżeli robi to w 2 lub więcej miastach to oczywiste jest że nie może tego zrobić w sposób prawidłowy ... to też było przedmiotem badania KOZ

jp
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:11

Post autor: jp » 13 mar 2012, 19:53

pytanie jest typu - czy mozna komuś użyczyć prawa jazdy. To chyba najlepiej wyjaśnia sytuację.

jurasie
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2012, 7:31

Post autor: jurasie » 06 maja 2012, 20:11

Duża firma na M ma kilka oddziałów w regionie i na te wszystkie biura jednego pośrednika, który pracuje w innym biurze. Google odpowiednio użyte jest naprawdę bezlitosne... Co na to KOZ? Mam wrażenie, że nic nie robią...

ODPOWIEDZ