przysądzenie własności - PILNE !!!!

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
hanka
Posty: 34
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:00

Post autor: hanka » 12 lis 2012, 21:57

Witam wszystkich,
proszę o pomoc w poniżej opisanej sprawie. Może ktoś z Was ma doświadczenie , którego mi w tej materii brakuje...

Przedmiotem sprzedaży ma być nieruchomość nabyta w drodze licytacji komorniczej. Jest przysądzenie własności, jeszcze nieprawomocne, ale to akurat nie problem.
Pytanie, które mnie nurtuje dotyczy planu podziału sumy uzyskanej z egzekucji. Otóż ten plan nie jest jeszcze sporządzony, a pisząc dokładnie martwi mnie , że z powodu liczby wierzycieli (9) uzyskanie prawomocności będzie długotrwałe, niech jeszcze któryś z wierzycieli zakwestionuje plan podziału, wtedy to już niekończąca się historia.
I właśnie: zastanawiam się, czy ten plan podziału jest mi niezbędny? Z jednej strony samo przysądzenie własności powoduje wygaśnięcie wszelkich roszczeń, ale z drugiej dopiero przysądzenie plus plan podziału stanowi podstawę do wykreślenia roszczeń....
Pomocy....

ODPOWIEDZ