Strona 1 z 1

: 16 wrz 2012, 22:24
autor: Martyna.B.
Witajcie. Mamy z mężem plan kupić sobie działkę (niekoniecznie budowlaną, ale koniecznie z możliwością odrolnienia), ale tylko i wyłącznie na zasadach okazji. Czy jest sposób na dotarcie do takiego zbywcy i jeśli tak, to jaki? I jeszcze jedno - jak zdobyć informację, czy dana działka rolna ma szansę na odrolnienie w perspektywie kilku lat?
Mamy plan kupić kawałek ziemi, ok. 10-20 arów, ogrodzić, postawić mały drewniany domek i czekać, aż będzie nas stać na budowę normalnego domu mieszkalnego.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

: 18 wrz 2012, 11:35
autor: Milo
szczęście i kontakty ale tego to już się domyślasz - przy większych ziemiach liczy się gotówka ale to mówimy od 100 Ha w górę

: 08 lut 2013, 13:00
autor: mizon
Obserwuję tutaj kolejne oferty - hale Zapisałem się również do newslettera. żeby przejąć naprawdę dobrą okazję trzeba działać szybko, i szybko się o nich dowiadywać. Z reguły te najlepsze okazje znikają w ciągu kilku dni...

: 20 lut 2013, 22:49
autor: krazzy
Lokalne media, tam zawsze można trafić coś ciekawego.

: 07 lip 2013, 9:33
autor: karolina1234
Witam
Najlepiej byłoby poszukać na stronach które maja dużo ciekawych ofert.
Nam niedawno udało się kupić działkę w okolicach Poznania

: 09 lip 2013, 12:15
autor: Milo
to okazja czy oferta ?

: 10 lip 2013, 1:42
autor: Bartek Dolinkiewicz
Pewnie każdy z nas przechodzi obok okazji setki razy dziennie, tylko ich nie dostrzega

: 31 gru 2013, 12:21
autor: Andrzej82
Przede wszystkim stale monitorować ogłoszenia, patrzeć któe ogłoszenia są długo (można wtedy jeszcze zbić cenę, bo nie ma kupców)

: 10 sty 2014, 12:48
autor: Allehome
> Martyna.B. napisał:

> Witajcie. Mamy z mężem plan kupić sobie działkę (niekoniecznie budowlaną, ale koniecznie z możliwością odrolnienia), ale tylko i wyłącznie na zasadach okazji. Czy jest sposób na dotarcie do takiego zbywcy i jeśli tak, to jaki? I jeszcze jedno - jak zdobyć informację, czy dana działka rolna ma szansę na odrolnienie w perspektywie kilku lat?
Mamy plan kupić kawałek ziemi, ok. 10-20 arów, ogrodzić, postawić mały drewniany domek i czekać, aż będzie nas stać na budowę normalnego domu mieszkalnego.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.


Martyna,

Jednym ze sposobów jest oczywiście bieżące monitorowanie wyszukiwarek nieruchomości, jest to jednak związane z wielogodzinnymi poszukiwaniami, nie zawsze owocnymi.
Nasz serwis wychodzi na przeciw takim potrzebom. Stworzyliśmy system Zapytań w których użytkownik wypełnia formularz opisując poszukiwaną nieruchomość/działkę/lokal. Do takiego zapytania będziemy przesyłać precyzyjnie wybrane oferty. W ten sposób zainteresowany otrzymuje oferty, które mogą go zainteresować, bez żadnego wysiłku i kosztów.
Korzystanie z serwisu allehome jest bezpłatne.

: 24 lut 2014, 11:13
autor: majster
z tego co wiem to z odrolnieniami to nie ma większego problemu. Ale z reguł odralniasz pewien mały fragment działki. Bo po co płacić większe podatki?

: 24 lut 2014, 18:51
autor: Strefa
W internecie okazji nie ma. A jeśli są to bardzo krótko. Ostatnio sprzedaliśmy 1000m2 za 40 tys zanim jeszcze oferta pojawiła się na portalach. średnio kilka razy w roku mamy do czynienia z taką transakcją.

: 09 gru 2014, 16:16
autor: abierawa
ciężko znależć okazję chyba że się przewidzi że na danym terenie za ileś lat powstanie osiedle budowlane ;) kiedyś ziemia kosztowała niewiele teraz niestety bardzo dużo. pozdrawiam ;)

Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości?

: 23 mar 2017, 19:33
autor: zapart
Okazje cenowe to z pewnością na licytacjach komorniczych ale gorzej z wyborem jeżeli ktoś zawęża się tylko do danego mikroregionu z zamiarem zamieszkania a nie odsprzedaży. Jednak nie zawsze są to okazje cenowe, bo biegli sądowi czasem tak wyceniają nieruchomości, że nie są atrakcyjne cenowo nawet na drugiej licytacji kiedy to cena wywoławcza wynosi 2/3 wartości szacunkowej. przykład podobno z życia - skarga banku na oszacowanie. To chyba jednak ekstremalny przypadek, komornikom przecież też powinno zależeć na zbyciu nieruchomości więc powinni wybierać rzetelnych biegłych do wyceny.

Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości?

: 29 mar 2018, 12:26
autor: aliwa
Czasami ciężko o okazje na rynku nieruchomości. Czasami ludzie pozbywają się mieszkań bo wyjeżdżają na stałe zagranicę w takim przypadku bardzo często mieszkania idą bardzo tanio. Ja jednak jetem za korzystaniem z biur nieruchomości bo to bardzo ułatwia znalezienie czegoś na swoją kieszeń. Ze swojej strony polecam to biuro nieruchomości z Rzeszowa bo mają na prawdę wiele fajnych ofert.

Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości?

: 26 lut 2019, 11:25
autor: Lokin
Na takich okazjach najlepiej zna się rzeczoznawca majątkowy. Sam bym źle wybrał mieszkanie, gdybym zabrał się za to sam, a tak to opinia rzeczoznawcy jest niezbędna