Strona 1 z 1

: 04 kwie 2016, 20:02
autor: Asmetic
Witam Państwa,
pisząc tutaj , chciałbym się dowiedzieć pewnej bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie czy do pracy pośrednika aktualnie wymagany jest wiek? Mam 19 lat , za miesiąc piszę maturę. Ukończyłem kurs e-learningowy na pośrednika nieruchomości i interesuje mnie ten rodzaj pracy. Do kursu jest jeszcze egzamin do którego jeszcze nie podszedłem , ponieważ chciałbym troszkę przysiąść do moich notatek i lepiej się przygotować. Ale wracając do sedna , czy wiek jest jakimś ograniczeniem , które mogłoby przeszkodzić mi w dostaniu się do pracy marzeń?
Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi :)

: 05 kwie 2016, 23:21
autor: ZofiaPawlak
Nie ma i nigdy nie było cenzusu wieku, jednak do 2013 r. żeby wykonywać ten zawód trzeba było mieć odpowiednie wykształcenie i zdać egzamin. Teraz nawet bez egzaminu i bez licencji można pracować w zawodzie pośrednika (tylko trzeba mieć opłacone OC), ale jeśli masz możliwość lepiej zrób licencję - będzie to z korzyścią i dla Ciebie, i dla twoich klientów. Oczywiście dokształcaj się o zdobywaj doświadczenie, bo tylko tak zostaniesz pośrednikiem z prawdziwego zdarzenia, a nie tym, który psuje nam opinię...

: 06 kwie 2016, 23:59
autor: Dominik.N.
Potwierdzam, kryterium wieku nie obowiązuje.

: 10 kwie 2016, 23:51
autor: ZofiaPawlak
Tak sobie pomyślałam, że może poza kursem warto zrobić jeszcze studia podyplomowe? Tutaj masz wymogi ministerialne http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0101170786 jakie powinny spełniać takie studia. Może Ci się przyda :)

Nietypowy problem

: 16 mar 2017, 16:02
autor: Kalmar
Moim zdaniem zawsze warto jest mieć jakiś dodatkowy kurs ;) to dobrze wpływa na nasz wizerunek