Problem z sąsiadem po zalaniu

Własnościowe i lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego - wszelkie problemy związane ze spółdzielczym prawem mieszkaniowym
phonix
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2008, 18:04

Post autor: phonix » 26 cze 2008, 18:28

W nocy puścił węzyk od spułczki i zalałem sąsiadów, jak się obudziłem było już pełno wody...Mieszkanie mam ubezpieczone. Jeden sąsiad zgodził się na kase, natomiast z drugim mam problem, powiedział,że nie chce kasy z ubezpieczenia tylko mam wynająć malarzy i mają mu zrobić ramont a ja mam pokryć koszty z tym związane z jego ubezpieczenia. Nalegałem na przyjęcie sumy odszkodowania,ale sąsiad idzie w zaparte i jeśli nie będzie po jego myśli poda mnie do sądu. Teraz pytanie czy jest przepis mówiący,że jeśli sąsiad odmówi odszkodowania to ja mam w obowiązku robić mu remont. Na marginesie dodam,że mieszkanie sąsiada nadaje się do malowania (zacieki na ścianach) niestety w każdym pomieszczeniu, innych szkód nie ma.

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 27 cze 2008, 11:37

Twoja sprawa jest z niestety skomplkowana musisz jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczyciel , a także z radcą prawnym lub adwokatem , na tym forum , nikt Ci nie pomoże , gdyż jest kazus wymagający znajomości kazuistyki dotyczącej specyficznej dziedziny prawa , upływ czasu , może spowodować nieodwracalne skutki.

Cyna

Problem z sąsiadem po zalaniu

Post autor: Cyna » 19 sie 2018, 21:41

Niestety muszę zgodzić się z przedmówcą - trzeba skontaktować się ze specjalistą prawnym, ponieważ obawiam się, że sąsiad, który ma mieszkanie do remontu będzie chciał sobie odświeżyć mieszkanie Twoim kosztem. Jeżeli już będziesz musiał go wesprzeć w takich działaniach to lepiej skorzystaj z usług ludzi, którzy zrobią to raz a porządnie.

ODPOWIEDZ