nieodpowiedzialny współwłaściciel

Podatek od nieruchomości, opłaty za przekształcenie nieruchomości w odrębną własność, opłaty okołokredytowe, taksa notarialna, podatek od czynności cywilnoprawnych oraz dochodowy
spidlbn
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2012, 20:42

Post autor: spidlbn » 17 maja 2012, 20:55

Witam, jestem nowy na forum jeżeli nie ten dział to przepraszam, proszę przenieść tam gdzie trzeba lub mnie nakierować.

Mam problem a mianowicie:
Moja dziewczyna od kwietnia jest współwłaścicielem domu który jest podzielony między Nią a pewnego członka. I tak ona nie chce tam mieszkać i nie mieszka i chce to sprzedać, jednak ten facet nie chce sprzedać, a na dodatek nie zamierza płacić tylko mówi że ona ma to robić. I tu jest problem bo długi będą szły na ich oboje, w końcu zajmą konta i długi będą szły. Powiedzcie co może moja kobieta zrobić w tej sprawie aby nie mieć długów. Podział majątku na oboje w sądzie ?? Proszę o w miarę szybkie podpowiedzi w miarę profesjonalne. Z góry dziękuję.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 25 maja 2012, 18:38

wniosek o podział majątku tak jak piszesz - postarajcie się na etapie postępowania sądowego przejąć lokal poprzez spłatę współwłaściciela albo odwrotnie bo jeżeli podział będzie poprzez sprzedaż i podział kasy to robi to komornik o tracicie około 15 %

julia5
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:38

Post autor: julia5 » 10 wrz 2014, 8:54

Jeśli masz problem z współwłaścicielem, który nie płaci to sprzedaj wierzytelności firmie windykacyjnej Ancora Finanse. Są bardzo skuteczni, szybko pomogą Ci rozwiązać problem z mieszkaniem.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2014, 8:55 przez julia5, łącznie zmieniany 1 raz.

Silvia
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2014, 11:17

Post autor: Silvia » 25 gru 2014, 11:57

Dokładnie jak wyżej napisane, warto sprzedać wierzytelność firmie windykacyjnej - na rynku tego typu firm jest sporo więc jest w czym wybierać :)

Piiter
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:45

Post autor: Piiter » 19 kwie 2015, 1:32

Ja bym podzielił majątek z obowiązkiem spłaty osoby, która zrzeknie się majątku na Twoją rzecz. Tzn na rzecz Twojej dziewczyny. Może to przejdzie?

ODPOWIEDZ