Sfałszowany podpis na uchwale

Zarządzanie nieruchomościami, sprawy dotyczące zarzadców nieruchomości i kandydatów na zarządców. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Bartek Dolinkiewicz
Posty: 59
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:21

Sfałszowany podpis na uchwale

Post autor: Bartek Dolinkiewicz » 04 sty 2018, 22:06

Witam!

Uchwała (mała wspólnota) z 1999 r., w której właściciele lokali dają zgodę jednemu z nich na przyłączenie pomieszczenia piwnicznego (piwnice są częścią wspólną a każdy właściciel ma "swoją") do jego lokalu mieszkalnego (parter). Na 5 podpisów właścicieli - jeden został sfałszowany. Najprawdopodobniej zbieranie podpisów pod uchwałą przez zainteresowanego - Pan X - chodził po sąsiadach i dawał do podpisu.
Inwestor (ten z parteru), posługując się ww uchwałą, użył ją do zdobycia wymaganych dokumentów - projekt budowlany, pozwolenia itd.
Aktualnie pod lokalem mieszkalnym znajduje się łazienka - przerobiona z piwnicy. "Piwnicę" nadal właściciel z parteru (Pan X podarował mieszkanie Pannie Y) najmuje od wspólnoty, ponieważ nie doszło do sprzedaży.
Panna Y - aktualna właścicielka mieszkania i najemczyni pomieszczenia piwnicznego wystąpiła z wnioskiem o wykup piwnicy i włączenie jej do swojego lokalu.

Sprawdzając dokumenty wyszła sprawa sfałszowanego podpisu.

Prokurator nie zajął się sprawą ze względu na upływ czasu i przedawnienie możliwości ścigania z kodeksu karnego.

Pytanie brzmi: czy można wystąpić z powództwa cywilnego o odkręcenie sprawy i przywrócenie pomieszczeniu piwnicznemu jego dawnej roli oraz odłączenie go (fizycznie) od lokalu inwestora?

ODPOWIEDZ