Operat z aktualizacji opłaty za uw - praktyki

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
aneta12182
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2019, 12:49

Operat z aktualizacji opłaty za uw - praktyki

Post autor: aneta12182 » 11 maja 2019, 14:39

Witam,
mam pytanie odnośnie daty określenia wartości w operacie z aktualizacji opłaty za uw. Zgodnie z ustawą przekształceniową postępowania w sprawach aktualizacji opłat rocznych wszczęte i niezakończone do 31.12.2018 r. toczą się nadal po tym dniu na podstawie przepisów dotychczasowych.
Czy mogę określić wartość np. na dzień dzisiejszy, tłumacząc przed komisją, iż toczyło się postępowanie w sprawie przedmiotowego gruntu? Czy jednak bezpieczniej określić wartość na grudzień 2018? Pytam o najłatwiejszy sposób, by uniknąć punktu zapalnego na egzaminie państwowym :roll:. Może ktoś już podchodził do egzaminu w tym roku i zdradzi, jak komisja na te daty się zapatruje?

goszkaaa
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:45

Operat z aktualizacji opłaty za uw - praktyki

Post autor: goszkaaa » 20 maja 2019, 12:55

Witam, myślę, że bezpieczniej jest wykonać operat z datą grudniową.
Mam przy okazji pytanie: Jakie załączniki są konieczne do operatów? Czy np przy opłacie adiacenckiej gdy działka podzieliła się na 10 działek musimy mieć wypisy i wyrysy do wszystkich działek?

dawo
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 15:17

Operat z aktualizacji opłaty za uw - praktyki

Post autor: dawo » 21 maja 2019, 18:30

Ja osobiście załączyłbym wypisy i wyrysy do wszystkich działek powstałych po podziale, projekt podziału, wypis i wyrys dla działki przed podziałem. Ale jeśli dla działki przed podziałem była wydana dec. o wz i podział był dokonywany w związku z tą dec. (np inwestycja polega na budowie 10 domów na nowych działkach) to na tej decyzji będą (a przynajmniej powinny być) dane działki przed podziałem i po podziale, więc wystarczy kopia decyzji - ja tak robiłem na praktykach.

ODPOWIEDZ