Egzamin 2019 a praktyki w starym trybie

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Renata_84

Post autor: Renata_84 » 20 maja 2019, 20:09

Witajcie. Mam pytanie. We wrześniu 2014 skończyłam praktykę z wyceny nieruchomości, wykonałam 15 operatów szacunkowych i mam komplet podpisów w swoim dzienniku praktyk. Z uwagi na sytuację życiową od momentu skończenia praktyk do chwili obecnej nie podeszłam do egzaminu. Chciałabym doprowadzić sprawę do końca i uzyskać uprawnienia. I teraz pojawia się pytanie, czy po takiej przerwie - 5 lat, można podejść do egzaminu, czy trzeba będzie powtarzać praktyki? Dodam, że wolałabym tego uniknąć. Czy ktoś z Was może słyszał o osobach, które po takiej przerwie podchodziły do egzaminu? Jak Komisja na to patrzy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

dawo

Post autor: dawo » 21 maja 2019, 18:23

Znajomy miał podobną sytuację. Praktyk nie trzeba powtarzać. Zamiast 15 projektów do wniosku dołączasz 6. Z tym, że nie wiem czy mają one się zgadzać z obecnym rozporządzeniem, które wymienia 8 możliwych projektów do wykonania w trakcie praktyk, czy też sama wybierasz ze swoich 15; najlepiej napisz maila lub zadzwoń do ministerstwa i będziesz miała pewność :)

Babe

Post autor: Babe » 09 lip 2019, 8:38

Witam, jestem w podobnej sytuacji. Udało Ci się uzyskać informację z ministerstwa czy operaty trzeba dostosowywać do nowych wymogów ?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ