Poziom egzaminu

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Matastadt

Poziom egzaminu

Post autor: Matastadt » 03 lis 2019, 22:21

Cześć. Przyjaciel od kilku lat bezskutecznie walczy o uprawnienia rzeczoznawcy, najpierw z trudem gdzieś przyjęto go na praktyki, dopiero jakiś miły pan który niedługo idzie na emeryturę się zgodził. Niestety kolega kilka razy chyba 4 oblal egzamin na rzeczoznawcę. Trochę mnie to martwi przyznam że sam myślę o tym zawodzie i zapisałem się teraz na studia podyplomowe. Powiedzcie uczciwie czemu tak jest? Kolega twierdzi że pytania są kosmiczne a oblewa się bo nie chcą wpuścić nowych na rynek, co ciekawe kolega bez większych problemów zdał egzamin na geodete a na rzeczoznawcę już nie. Wiadomo że licencje są tylko dla osób z odpowiednimi kwalifikacjami, ale z tego co kumpel mówił, oblewaja osoby naprawdę zdolne nie wiadomo czemu. Sam skończyłem informatykę i zastanawiam się czy jest sens tracić czas i pieniądze skoro tak ma być. Czy naprawdę egzamin jest aż tak trudny? Czy to może efekt kiepskiego kształcenia na podyplomowce? A może po prostu oblewaja żeby nie było konkurencji tym bardziej zdolniejsze osoby też?

malgorzata0201

Poziom egzaminu

Post autor: malgorzata0201 » 04 lis 2019, 9:56

Witam ja zdawalam pisemny 4 razy za czwartym sie udalo. Ustny zdawałam raz ale widac ze w komisji nie pomoga wcale nie naprowadzaja szczegołnie trzeba znac zmiany które nastapily w prawie przez ostatnie lata. moja praktyka studnia ilośc zdanych egzaminów plus pieniadze na to poswiecone to 8 lat i narazie efekt zaden. bo utknelam na ustnym. Szczerze gdybym mogla cofnac czas za te wszystkie wakacje czas spedzony z bliskimi i nerwy które poświecilam plus kasa to nigdy bym tego nie zrobila jeszcze raz.

Matastadt

Poziom egzaminu

Post autor: Matastadt » 04 lis 2019, 11:21

Podobnie mówi kolega, że już poświęcił tyle czasu i kasy że będzie próbować dalej ale też żałuje nerwów i tego że nic z tego nie ma. Jakoś nie chciało mi się wierzyć w słowa że oblewaja żeby nie dopuścić konkurencji bo tak robiliby też z zawodem budowlanca geodety itp a z tego co słyszałem te uprawnienia są jednak łatwiejsze do uzyskania, większa zdawalnosc egzaminu i nie rozumiem co z tym rzeczoznawca tak ciężko

malgorzata0201

Poziom egzaminu

Post autor: malgorzata0201 » 04 lis 2019, 14:55

Dokładnie tak jest ciezko jest zdać duza ilośc punktów do uzyskania na egzaminie i wydaje mi sie ze komisja nie jest przychylna mozna powiedziec jak pogubisz sie nie naprowadza cie i nie jest istotne ze czlowiek sie bardzo denerwuje i moze sie pogłubic mimio ze ma wiedze. Ja zrobilam chyba milon pytan przerobilam nie wiem ile ksiazek zapytrali mnie z operatu który robilam w 2013r i co sie pod katem prawnym zmienilo który paragraf sie zmienil kosmos. zrobilam nie swiadomie bląd poniewaz w dochodówce podałam kodałam kodeks cywilny a on nie odnosi sie według komsji do dochodu zlapali mnie w kleszcze z których nie moglam wyjsc. Dlatego mowie ja juz jestem na finiszu dlatego bede dalej probowac do skutku. Ale tak jak mowie drugi raz tego bledu bym nie popelnila. I wszystko co ludzie mowia o tym egzaminie to prawda :shock:

ODPOWIEDZ