38 Arów za 2400!!! Jak to odzyskać???

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Smart23.ie
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2006, 21:11

Post autor: Smart23.ie » 26 lip 2006, 9:51

Witam
Sprawa dot. działek przyległych do jednego z rewiru dzielnicowych w pod opolskiej wsi. Mianowicie... właścicielem tych 38 arów do 1995 roku była Komeda Wojewódzka Policji, następnie teren został przekazany do Agencji Rolnej Skarbu Państwa. W 2003 teren ten został sprzedany w drodze przetargu dla osób trzecich. Chciałbym nadmienić, ze teren ten od 1988 roku był użytkowany przez mieszkańców a zarazem pracowników tego rewiru. Nic w tym nie byłoby dziwnego gdyby nie fakt, ze mieszkańcy o sprzedaży użytkowanych przez nich działek nie dowiedzieli się od osób trzecich. Działki ogrodzone sa płotem z fundamentem. Starając się o wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, dowiedzieliśmy się, ze Komenda była jedynie dzierżawcą a my bezprawnie użytkowaliśmy ten teren jak również ze działki nie mogły być sprzedane osobom prywatnym - są to tłumaczenia zespołu prasowego KWP Opole.
Nadmieniam iz wszystko odylo sie poza naszymi plecami oraz że obecnym właścicielem jest osoba prywatna. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją przepisy, które umożliwiłyby odzyskanie tychże działek Proszę o możliwą pomoc oraz ewentualne podpowiedzi oparte o akty prawne.
Możliwy kontakt również na GG:6012548 lub Skype: Smart23.pl

ODPOWIEDZ