Artykuł: Mieszkania: będzie prawdziwa rewolucja

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 16 kwie 2007, 10:51

Mieszkania: będzie prawdziwa rewolucja – Portal Onet.pl, 16 kwietnia 2007

W budownictwie mieszkaniowym szykuje się prawdziwa rewolucja. Kupujący mieszkania wkrótce nie będą się musieli obawiać ani tego, że deweloper zbankrutuje, ani tego, że ucieknie z pieniędzmi - pisze DZIENNIK.
Jak dowiedział się DZIENNIK, jeszcze jesienią tego roku - w październiku lub listopadzie - wejdzie w życie ustawa chroniąca nabywców mieszkań przed nieuczciwymi deweloperami. Nad jej projektem pracuje Ministerstwo Budownictwa. Całość powinna być gotowa już w połowie czerwca.

"Obecnie pracuje nad nim specjalny zespół, w którego skład wchodzą między innymi przedstawiciele Ministerstwa Finansów. A już za kilka tygodni projekt powinien trafić do uzgodnień międzyresortowych" - powiedział DZIENNIKOWI Andrzej Aumiller, szef resortu budownictwa. "Następnie zostanie skierowany do Sejmu. Myślę, że jest całkiem realne, że ustawa wejdzie w życie pod koniec tego roku" - dodaje Aumiller.

Ustawa ma nakładać na deweloperów obowiązek ubezpieczania się lub otwierania w bankach rachunków powierniczych - zamkniętego bądź otwartego. Jeśli deweloper zdecyduje się na wykupienie polisy, a w trakcie budowy osiedla zbankrutuje, klienci dostaną odszkodowanie.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika".

ODPOWIEDZ