Artykuł: Im nowsze, tym ma większą powierzchnię

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 26 mar 2007, 15:11

Im nowsze, tym ma większą powierzchnię – Rzeczpospolita 26 marca 2007

Osoby, które chcą kupić dwupokojowe lokum na rynku wtórnym, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 400 tys. zł. Choć ceny ciągle rosną, dynamika podwyżek wyraźnie spada

Mieszkania dwupokojowe stanowią ok. 33 proc. wszystkich naszych ofert. Ich powierzchnia wynosi przeważnie ok. 40 mkw. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły - mówi Waldemar Oleksiak, kierownik zespołu ds. badań i analiz w agencji Emmerson.
Oferty lokali dwupokojowych przeważają także w innych agencjach czy serwisach nieruchomości. Na przykład w portalu oferty.net mieszkania dwupokojowe stanowią niemal 40 proc. wszystkich lokali wystawianych do sprzedaży na rynku wtórnym w Warszawie. I jak wynika z obserwacji, udział ten rośnie z miesiąca na miesiąc.
- W styczniu stanowiły 38 proc., a w lutym - 39 proc. wszystkich ofert - podaje Marcin Drogomirecki, dyrektor portalu oferty.net.
Wyprzedaż na Mokotowie
Najwięcej ofert sprzedaży lokali dwupokojowych pojawia się na Mokotowie. W bazie portalu oferty.net mieszkania te stanowiły w lutym 15,2 proc. wszystkich ofert. Sporo propozycji czeka na nas również w śródmieściu (ok. 14,1 proc.). Znacznie mniej ofert pojawiło się na Woli - niecałe 8 proc. w skali całej Warszawy. Najmniejsza jednak podaż mieszkań dwupokojowych jest w Rembertowie, w Wesołej, Wawrze, Włochach oraz Wilanowie.
-

ODPOWIEDZ