Deklaracje podatkowe dla wspólnoty

Zarządzanie nieruchomościami, sprawy dotyczące zarzadców nieruchomości i kandydatów na zarządców. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
goja
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:29

Post autor: goja » 22 cze 2007, 10:53

Witam!
Proszę o informację jakie deklaracje podatkowe składa do US wspolnota mieszkaniowa?
Wiem, że napewno CIT-8, jako zeznanie roczne, a co z deklaracjami miesięcznymi? W jakich przypadkach wspólnota jest zobowiązana złożyć deklarację miesięczną, jeśli uzyskuje tyko przychody z tytułu zaliczek na koszty zarządu nieruchomością wspólną oraz na fundusz remontowy.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 25 cze 2007, 10:05

informacja od księgowej z mojej firmy:
Wspólnota mieszkaniowa składa deklaracje CIT 8 to jest zeznanie roczne. Od 01.01.2007r. nie ma obowiązku składanie deklaracji miesięcznych w ogóle zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych. Natomiast wspólnota jst zwolniona podmiotowo z podatku dochodowego prowadząc działalność w zakresie gospodarki mieszkaniowej z wyłączeniem dochodów uzyskanych z innej działalności gospodarczej niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi .Jeżeli WM uzyskuje dochody np. z lokali użytkowych , odseteki od lokat - musi to opodatkować i przekazać zaliczkę na podatek do urzędu skarbowego może to robić co miesiąc lub jako mały podatnik jeżeli złoży stosowne oświadczenie może przekazywać zaliczki raz na kwartał, ale tylko od dochodów jak wyżej wspomniałam nie związanych bezpośrednio z gospodarka mieszkaniową .

ODPOWIEDZ