Dlaczego zarządcy nie pomagają

Zarządzanie nieruchomościami, sprawy dotyczące zarzadców nieruchomości i kandydatów na zarządców. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
ryszard
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2006, 12:52

Post autor: ryszard » 14 gru 2006, 0:45

w powstawaniu wspólnot mieszkaniowych? Czekają tylko na gotowe. Wydaje mi się, że powinni bo tym samym tworzą sobie miejsca pracy. Widzę, że wielu ludzi jest zainteresowanych ale nie wiedzą jak zaczać i pociągnąć sprawę. Potrzebują pomocy. Chyba, że zarządcom się tak powodzi i jest to dla nich nieopłacalne...

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 14 gru 2006, 8:21

Czy nie nazbyt niesprawiedliwie ocenia Pan zarządców jeśli chodzi o ich „pomoc” w powstawaniu wspólnot mieszkaniowych? Zarządca to też człowiek i jego praca ma swoją wartość. Jeśli taka wola członków przyszłej wspólnoty mogą negocjować cenę usług zarządcy lub nawet radcy prawnego, którzy pomogą w przejściu wszystkich formalności związanych z powstaniem wspólnoty, a potem zorganizowaniem jej działania. Teoretycznie zarządca mógłby zgodzić się na bezpłatną pomoc za pewność zatrudnienia go w nowej wspólnocie za odpowiednim wynagrodzeniem, ale to już jakieś ryzyko. Z pewnością nie jest tak, że wszystkim zarządcom się świetnie, chyba zresztą nie ma takiego zawodu w którym by tak było. Proszę skontaktować się z większą liczbą zarządców i przedyskutować sprawę, może się uda pozyskać ich do Pańskiego pomysłu.

ryszard
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2006, 12:52

Post autor: ryszard » 14 gru 2006, 18:24

Próbowałem te 2 warianty zarządcom : doradztwo za wynagrodzeniem i zarządzanie w powstałej wspólnocie a także oba na raz. Niestety akurat u mnie nie ma chętnych na taką robotę.
Może dlatego,że jestem z małego miasta i nie nie ma dużego wyboru. W dużych miastach jest pewnie inaczej.

marko
Posty: 48
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:34

Post autor: marko » 15 gru 2006, 23:21

Nie bardzo rozumiem co to jest "doradztwo za wynagrodzeniem". Jako praktykujacy zarzadca doradzam bezpłatnie jak zorganizowac wspólnote, aby ja pozyskac do zarządzania. świadczenie usług doradczych na dłuzszą metę jest abstrakcyjne, chyba że jest Pan prawnikiem i swiadczy usługi prawne. To, ze jest Pan z małego miasteczka to i dobrze. Ja mam w swoich zasobach około 30% wspólnoty powstałe z ANR gdzie mieszkaja ludzie po upadłych PGR-ach. Praca układa sie dobrze, budynki pieknieją, ludzie są zadowoleni. Trzeba poszukać, wspólnot jest wiele a w związku z tym dużo pracy. Trzeba po prostu zacząć, a wiesci o dobrej i skutecznej pracy zarządcy same się rozejdą po okolicy.
Zyczę powodzenia i wytrwałosci !!!

ryszard
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2006, 12:52

Post autor: ryszard » 18 gru 2006, 10:55

U mnie się takie dobre więści nie rozchodzą na temat wspólnot. Wogóle nie można się na ten temat nic dowiedzieć. Nie ma ludzi ktorzy by to umieli pociągnąć. Ja bym chciał ale odbijam się od muru. Nie wiem co powiedzieć ludziom na pytanie: "a ile będziemy płacić we wspólnocie?"
Może ludzie są zadowoleni ze spółdzielni...

ODPOWIEDZ