egzamin kwietniowy

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
agatka1710
Posty: 15
Rejestracja: 02 lis 2006, 22:11

Post autor: agatka1710 » 12 kwie 2007, 15:07

mam pytanie, czy był ktoś na egzaminie kwietniowym, tj. dzisiejszym? Prawdopodobnie był trudny test. Ja zdaję w maju, ćwiczę testy i już sama nie wiem na co oprócz K.C., ustawy o gospod.nier, ustawy o wł. lokali, ustawy o cudzoziemcach, ustawy o rachunkowości i kpa mam głównie zwracać uwagę. Ciekawa jestem czy egzaminujący nas mają taką samą wszechstronną wiedzę jak my, którzy wałkujemy testy. Jeżli ktoś coś wie o dziesiejszym teście, niech da znać

EwaAnna
Posty: 59
Rejestracja: 01 gru 2006, 11:34

Post autor: EwaAnna » 12 kwie 2007, 19:16

Jeszcze Prawo Budowlane, Rozporządzenia- m.in. przekształcenie prawa u.w. we własność (dzis było pytanie z tego), Księgi Wieczyste, Podatki, Rachunkowość, pojęcia z zakresu ekonomii i psychologii. I oczywiście duzo ćwiczyć testów, nie dać się podchwytliwym pytaniom i odpowiedziom, oraz trochę szczęścia.
Ja akurat test mam za soba - właśnie dzisiaj!!!!!! Był bardzo trudny, ale udało się! Hura!!!!!

luk
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 18:00

Post autor: luk » 12 kwie 2007, 22:23

Witam,
Ja również dziś pisałem egzamin ustny.
Osobiście stwierdzam że testy były z tych tzw. bardzo podchwytliwych i wrednych. ja uczyłem sie testów ustaw i z ksiązki Brzezińskiego. To wszystko okazało sie za mało. Myślę że aby zdać bez problemów ustawy i pytania trzeba przewertować kilka razy (min 2).
Tym którzy zdali - bardzo gratuluję i życzę jutro powodzenia - pokażcie egzaminatorom gdzie raki zimują :)
Pozdrawiam wszystkich.

ewela
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2006, 19:53

Post autor: ewela » 14 kwie 2007, 12:18

Witam!
12 kwietnia zdawałam egzamin po raz 2. Udało się zaliczyc test,spaliłam się niestety na ustnym, choc pytania które usłyszałam związane były ściśle z moją symulacją i nie należaly do najtrudniejszych... Stres niestety mnie pogrążył. Przyznac muszę,że tym razem było mi dużo łatwiej odnaleźc się w całej tej histerii. Uważam,że test był łatwiejszy od tego, który zdawałam ostatniego listopada. Zwracam uwage wszystkich, mających egzamin przed sobą, aby skupiali się nad samym sensem pytań...Niektóre są tak sformułowane(specjalnie pewnie), że ma się ochote automatycznie coś zaznaczyc,ale to niekoniecznie jest prawdą. Należy bardzo dokładnie sie wczytywac. Przede wszystkim jednak przesadnie sie nie stresowac :) i co najważniejsze nie ulegac presji otoczenia, nie pozwolic aby emocje innych wzieły górę! Egzamin jest do zdania,a komisja nie tyranizowała wcale (o czym wczesniej słyszałam). Wszystkich natomiast, ktorzy podchodzili do egzaminu prosze o to, aby obiektywnie podchodzili do całej tej sprawy i nie przesadzali z opowiesciami...Aby zdobyc licencje trzeba wykazac sie po prostu wiedzą. Pozdrawiam

Madzias
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:15

Post autor: Madzias » 17 kwie 2007, 13:31

Witam wszystkich, również miałam przyjemnosć zdawania egzaminu 12 kwietnia i udalo sie zdać test, ale ustny polałam. Musze powiedzieć, ze był dosyć trudny, ale chyba z lutego był jeszcze gorszy... Wychodzac z testu, byłam pewna, ze nie zalicze, a jednak, wiedza i SZCZEśCIE sa niezbędna. Jeśli chodzi o nauę, to rzeczywiście żeby zapamietać coś z ustawy, musiałam przeczytać ją przynajmniej 2 razy, z ustawy o rachunkowości uczyłam się tylko pojeć, stwierdziłam, że nie jestem w stanie nawet czytać jej w całości... Oprócz ustaw wyżej wymienionych dodała bym jeszcze, Ustawę o ochronie danych osobowych, o pcc, o notariacie, Kw i hipotece, o spółdzielniach mieszkaniowych i o własności lokali i o lasach oraz kodeks postępowania administracyjnego.
Jest tego trochę, ale mozna to zdać.
Zyczę wszystkim powodzenia i sobie również na poprawce we wrześniu.
P.S. Czy wiecie ile mamy czasu na zdanie ustnego?, słyszałam, że rok.

Agula
Posty: 86
Rejestracja: 22 lut 2006, 20:17

Post autor: Agula » 24 kwie 2007, 1:46

a czy pojawiają się pytania za spółek, tzn z Kodeksu Spółek Handlowych?
Bo w testach próbnych dużo tego jest ;(

ODPOWIEDZ