Informacja o IREM – ze strony www.irempolska.org.pl

Zarządzanie nieruchomościami, sprawy dotyczące zarzadców nieruchomości i kandydatów na zarządców. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 14 lut 2007, 16:57

Informacja o IREM – ze strony www.irempolska.org.pl


IREM® - Institute of Real Estate Management czyli Instytut Zarządzania Nieruchomościami, już od ponad 70 lat jest synonimem wiedzy, doświadczenia oraz profesjonalizmu w dziedzinie zarządzania nieruchomościami. Założony w roku 1933 w Stanach Zjednoczonych, zrzesza obecnie około 17 500 zarządców nieruchomości oraz 525 członków korporacyjnych z całego świata. Działalność IREM® nie ogranicza się więc tylko do granic USA (gdzie znajduje się 81 oddziałów) - 8 oddziałów jest na terenie Europy i Azji (m.in. Polska, Hiszpania, Niemcy, Japonia, Korea Południowa, Chile). Tak duża rozpiętość geograficzna działań Instytutu, przyczynia się do wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy zarządcami z całego świata, a co za tym idzie stwarza możliwość uzyskania przez nich przewagi konkurencyjnej na lokalnych rynkach.
Co jest celem Instytutu? Najkrócej rzecz ujmując - nieustający wzrost zaufania do zawodu zarządcy nieruchomości. Jak ten cel IREM® osiąga? Zdobycie zaufanie do zarządcy jest z pewnością procesem długotrwałym i wymagającym profesjonalizmu, wiedzy, etyki, doświadczenia oraz umiejętności. Te właśnie cechy promuje i docenia Instytut poprzez nadawanie tytułów CPM®, ARM®, AMO®. Rzetelny i sprawnie działający zarządca nieruchomości, kierujący się jakże istotnym dla IREM®-u Kodeksem Etyki Zawodowej Zarządcy Nieruchomości, sprawia, że zawód zarządcy jest postrzegany jako zawód zaufania publicznego.
W poprzednim akapicie pojawiły się - być może dla wielu brzmiące tajemniczo - skróty: CPM® (Certified Property Manager®), ARM® (Accredited Residential Manager®) oraz AMO® (Accredit Management Organization®). Wszystkie trzy skróty są tytułami przyznawanymi zarządcom lub firmom zarządzającym po spełnieniu określonych i wcale nie niskich wymagań.
Dla Polskiego Oddziału IREM® szczególnie istotny jest tytuł CPM®, czyli, w nieco dowolnym tłumaczeniu, Dyplomowany Zarządca Nieruchomości®. Osób mogących się pochwalić posiadaniem tego tytułu jest na świecie całkiem sporo, i ich liczba stale rośnie. Posiadanie tytułu CPM® wiąże się z prestiżem i jest dodatkowym atutem na rynku nieruchomości. Dlatego też jego zdobycie nie jest rzeczą łatwą i wymaga od kandydatów nie tylko wiedzy podręcznikowej, ale przede wszystkim doświadczenia w dziedzinie zarządzania nieruchomościami. Kwestię zdobycia odpowiedniej wiedzy gwarantują kursy organizowane przez IREM® Polska. Ich zakres i tematyka są szerokie i dostosowane do zmieniających się potrzeb rynku. Często kursy takie są prowadzone przez instruktorów - członków IREM® USA i stanowią okazję do zapoznania się z warunkami istniejącymi na rynku amerykańskim oraz sposobami rozwiązywania problemów stosowanymi za oceanem.
Należy również wspomnieć, że u podstaw powstania tytułu CPM® (ustanowionego w roku 1938) leżała potrzeba podniesienia standardów zawodowych. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz kompleksowej i wszechstronnej wiedzy, CPM® może maksymalnie wykorzystać potencjał i możliwości nieruchomości jako inwestycji przynoszącej dochody.
Ostatnim, choć wcale nie mniej istotnym argumentem przemawiającym za podjęciem wysiłku związanego ze zdobyciem tytułu CPM®, jest fakt, że coraz większa grupa klientów powierzających swój majątek zarządcy, zwraca uwagę i docenia fakt posiadania takiego tytułu.

Dyplomowany Zarządca Nieruchomości (CPM®) może:
zagwarantować doświadczenie w dziedzinie zarządzania
Doświadczenie jest jedną z licznych cech charakteryzujących osoby posiadające ten tytuł. Kandydaci do tytułu CPM® muszą legitymować się co najmniej 5-letnim doświadczeniem związanym z podejmowaniem ważnych decyzji w zakresie zarządzania nieruchomościami. W rzeczywistości przeciętnie osoba z tytułem CPM® może pochwalić się ponad 21 letnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Kandydaci muszą również ukończyć liczne szkolenia, chociaż nauka nie ogranicza się tylko do nich. CPM®-owcy mają dostęp do najświeższych informacji branżowych za pośrednictwem kursów organizowanych przez IREM®, publikacji Instytutu, konferencji oraz strony internetowej. Ludzie szczycący się tytułem CPM® zarządzają aktywami o wartości ponad 834 miliardów dolarów, wliczając w to około 9,9 milionów jednostek mieszkalnych oraz 580 milionów metrów kwadratowych powierzchni o charakterze komercyjnym.

zagwarantować umiejętności związane komunikacją
CPM® jest doświadczonym zarządcą posiadającym wiele umiejętności związanych z kontaktami interpersonalnymi. Umiejętność sprawnego zarządzania nieruchomością polega przecież również na ułożeniu sobie współpracy z bardzo różnymi typami ludzi. Począwszy od radzenia sobie w sytuacji sam na sam z lokatorami lub właścicielami mieszkań, a kończąc na spotkaniach zarządu na których omawiany jest rachunek zysków i strat wspólnoty - CPM® posiada właściwe umiejętności żeby poradzić sobie w każdej sytuacji.
w sposób jasny i przejrzysty określać cele i dążyć do ich realizacji
CPM® to osoba, która robi więcej niż tylko zajmowanie się bieżącym utrzymaniem nieruchomości. Kursy związane z uzyskaniem tytułu CPM® pozwalają uzyskać umiejętności umożliwiające zarządzanie nieruchomością jako inwestycją w długim okresie czasu. Niezależnie od tego, czy umowa zarządzania obowiązuje kilka lat bądź kilka miesięcy, CPM® zawsze będzie dokonywał analizy potencjału finansowego danej nieruchomości i pomoże osiągnąć cele inwestycyjne właścicieli.

z sukcesem konkurować na rynku
Niezależnie od tego czy nieruchomości zlokalizowane są w jednym mieście czy też są porozrzucane po całym świecie, CPM® posiada odpowiednie doświadczenie i dostęp do wiedzy, które pomogą uczynić nieruchomość bardziej atrakcyjną. CPM® wie co jest szczególnie pożądane na konkretnym obszarze i może korzystać z wiedzy ponad 8800 osób z tytułem CPM® i od nich czerpać informację o trendach na innych rynkach.

rozwiązywać skomplikowane problemy
Po ukończeniu szerokiej gamy kursów oraz przy posiadaniu wielu lat doświadczeń, CPM® ma zdolność radzenia sobie ze złożonymi problemami i nieprzewidzianymi przeszkodami na drodze do osiągnięcia celów właściciela nieruchomości. CPM® potrafi dotrzeć do sedna problemu i zaproponować odpowiednie rozwiązania. Nieważne czy nastąpi sytuacja kryzysowa czy też seria niepowodzeń w stosunkach z lokatorami, CPM® posiada umiejętności pozwalające wykryć oraz usunąć problemy szybko i skutecznie. CPM® za każdym razem zaproponuje najlepsze z możliwych rozwiązań, tak, aby nieruchomość mogła funkcjonować bez przeszkód.

zarządzać operacjami każdego rodzaju
CPM® jest wszechstronnie uzdolnionym specjalistą. Osoba posiadająca ten tytuł jest przeszkolona tak, aby radzić sobie z szeregiem różnorodnych zadań obejmujących obszary związane z finansami, administrowaniem, kwestiami prawnymi, socjalnymi, ekonomicznymi oraz bardziej "namacalnymi", które są niezwykle ważne dla nieruchomości. Większość CPM®-owców zarządza zróżnicowanym portfelem nieruchomości, wliczając w to biurowce, centra handlowe, apartamentowce, wspólnoty mieszkaniowe, nieruchomości komunalne oraz kompleksy przemysłowe.
chronić inwestycję
Powierzenie nieruchomości, a więc znacznego majątku, wymaga postawienia pytania o uczciwość zarządcy. CPM®-owcy muszą przestrzegać zasad określonych w Kodeksie Etyki Zarządcy, który jest identyczny dla wszystkich członków IREM® na całym świecie. Przestrzeganie tychże zasad wymaga najwyższej uwagi i ostrożności w zarządzaniu cudzą własnością. Pogwałcenie zasad Kodeksu jest równoznaczne z wykluczeniem z Instytutu i pozbawianem tytułu CPM®. Zaufanie naszych klientów jest szczególnie ważnym czynnikiem determinującym działalność każdego CPM®-owca.

POLSKI ODDZIA

ODPOWIEDZ