Kredyt bankowy a zniesienie wspolwlasnosci.

Podatek od nieruchomości, opłaty za przekształcenie nieruchomości w odrębną własność, opłaty okołokredytowe, taksa notarialna, podatek od czynności cywilnoprawnych oraz dochodowy
margit
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2006, 18:22

Post autor: margit » 19 mar 2007, 21:12

Przenosze wspolwlasnosc na moja siostre.Siostra wraz z mezem biora kredyt aby wplacic nalezna sume z wyceny nieruchomosci na moje konto bankowe.Oni nie chce zniesienia wspolwlasnosci a chca oboje kupic ode mnie moja polowe nieruchomosci.!!
Jakie wiaza sie z tym koszty?Jakie sa dla mnie pulapki prawne i wydatki pieniezne?Wg Panstwa Rady zaproponowalam siostrze,ze najtaniej dla nas jest przeniesienie wlasnosci.Prosze o pomoc i bardzo jestem wdzieczna za udzielana pomoc.
Gorace pozdrowienia dla calego zespolu przesyla
Margit

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 20 mar 2007, 8:12

Skoro chcą „kupić połowę nieruchomości” to znaczy, że chcą zniesienia współwłasności. Pani ma 50% udziału we wspólnej nieruchomości, a więc siostra z mężem może wejść w ich posiadanie właśnie przez zniesienie współwłasności. Tak czy inaczej musi się odbyć drodze notarialnej. Skoro spłata odbędzie się z kredytu, to znaczy, że dostanie Pani pieniądze nie w chwili podpisania umowy znoszącej współwłasność, ale dopiero nazajutrz lub za kilka dni. Wówczas może zabezpieczyć się Pani umownym prawem zatrzymania przyznanej siostrze współwłasności nieruchomości. Z pewnością wybrany przez Państwa notariusz poinformuje Panią, jeśli Pani zechce o tym jak zapisać w treści aktu notarialnego takie zabezpieczenie.

ODPOWIEDZ