Najem.

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Slawo
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2007, 10:39

Post autor: Slawo » 07 maja 2007, 22:45

Witam.Prosze o pilną pomoc i odpowiedź na pytania:
Jakich dokumentów powinien żądać pośrednik w przypadku najmu:
- przez Spólkę Akcyjną z kapitalem zagranicznym(z siedzibą w Polsce), lokalu mieszkalnego z przeznaczeniem na cele biurowe.
- przez Sp. z o.o. lokalu mieszkalnego z przeznaczeniem na cele biurowe.
- czy wynajmujący(osoba fizyczna nie prowadząca dzialalnosci gospodarczej z tego ani innego tytulu) powinien odprowadzac podatek Vat?,oraz czy powinien w Spóldzielni Mieszkaniowej uzyskać zgodę na wynajem na cele biurowe?

Z góry Dziękuję

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 07 maja 2007, 23:17

- przez Spólkę Akcyjną z kapitalem zagranicznym(z siedzibą w Polsce), lokalu mieszkalnego z przeznaczeniem na cele biurowe.
-wypis z KRS-u
-statut spółki(zawiera reprezentację)
-uchwała zarządu

i tu nie rozumiem ponieważ lokal jest albo mieszkalny albo użytkowy.Aby otworzyć biuro w lokalu mieszkalnym trzeba uzyskać zgodę na zmianę przeznaczenia lokalu na lokal użytkowy.Tego warunku nie muszą spełniać Adwokaci ,którzy mogą prowadzić swoje kancelarie w lokalach mieszkalnych bez uzyskiwania zgody na zmianę przeznaczenia.MSW nie wydaję zezwoleń na wynajem obcokrajowcom lub firmom z przewagą obcego kalpitału.

drugie pytanie;to samo co napisałem w pierwszym

trzecie pytanie:

Jeżeli dana osoba wynajmuje na własny rachunek lokal mieszkalny na cele nie-
mieszkalne,to czynność ta jest zwolniona z WAT.Opodatkowany jest natomiast najem na cele inne niż neszkaniowe np.prowadzona jest w nim działalność gospodarcza to taki najem opodatkowany jest WAT.Wtedy osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej wynajmującej przedmiotowy lokal przysługuje zwolnienie ,ale tylko do kwoty 10 000 euro.Po przekroczeniu tego limitu podatnik obowiązany jest skłądać deklarację podatkowe

Slawo
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2007, 10:39

Post autor: Slawo » 08 maja 2007, 0:09

Co do lokalu mieszkalnego faktycznie żle to opisalem chodzi mi o sytuacje gdy osoba fizyczna po prostu wynajmuje mieszkanie na biuro

ODPOWIEDZ