Nieruchomość gruntowa różnice we wpisach w KW i EGiB

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Biondino
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2006, 19:58

Post autor: Biondino » 06 sty 2007, 19:55

Mam pytanie
Nieruchomosc gruntowa posiada roznice we wpisach w KW i ewidencji gruntow i budynkow. Ktory wpis przyjmujemy i dlaczego? Jak wygląda tryb sprostowania takiej sytuacji?

Dzieki za pomoc....

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 07 sty 2007, 9:48

Jeśli chodzi o różnice to wpis do I działu KW w łamie I o. jest dokonywany na podstawie informacji zawartych w katastrze nieruchomości .Wydział geodezji wydaje wypisy i wyrysy z rejestru gruntów z adnotacją że informacje zawarte w dokumencie są przeznaczone do wpisu w KW.Jednocześnie łam I o. w I dziale KW nie podlega rękojmi wiary publicznej KW.żeby zmienić błędny wpis.Trzeba sprawdzić czy wpis dokonany w katastrze jest zgodny ze stanem prawnym i faktycznym jeżeli tak
należy pobrać odpowiedni wypis i złożyć go wraz z wnioskiem o zmianę błędnego wpisu w KW do odpowiedniego wydziału KW w Sądzie Rejonowym.

Z poważaniem Piotr Staniak

ODPOWIEDZ