odstąpienie od umowy

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Iskra
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2006, 1:56

Post autor: Iskra » 20 gru 2006, 12:36

Witam.Mam problem z biurem nieruchomości.W sierpniu podpisałam z nimi umowę na wyłącznośc.Przy czym pani,dając mi tę umowę do podpisania ,wprowadziła mnie w mały błąd(wykorzystując chyba fakt że jestem laikiem w tego rodzaju sprawach) mówiąc .że umowa na wyłącznośc dotyczy tylko ewentualnych umów z innymi biurami nieruchomości.Na domiar wszystkiego, nie dostałam od pani umowy , ponieważ zapomniała ona druku, mając przy sobie tylko jeden. Zobowiązała się, że dostarczy mi tę umowę jak najszybciej, czego niestety nie zrobiła.Była też kwestia opłaty za sprzedaż,tzn prowizji,która była chyba zawyżona--ale to stwierdziłam po ukazaniu się ogłoszenia danego przez biuro.Postanowiłam odstąpic od umowy z tym biurem nieruchomości, co zrobiłam poprzez pismo wysłane do tych państwa w liście poleconym za potwierdzeniem odbioru.Nie było żadnej reakcji na owe pismo,przez prawie 5 miesięcy. A teraz--pod koniec grudnia dostałam wezwanie do uregulowania nalezności--prowizji--lub sprawa zostanie skierowana do sądu.
Dlatego mam pytanie.Ile czasu mam na odstąpienie od takiej umowy?Nie mam możliwości sprawdzenia tego w umowie..gdzyż do tej chwili..umowy owej nie posiadam.Chciałabym wiedziec równiez...czy faktycznie muszę tę prowizję zapłacic.
Pozdrawiam.

Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 20 gru 2006, 14:32

Trudno coś sensownego poza drogą sądową poradzić,tym bardziej, że nawet pani nie zna treści tej umowy. Niestety tacy pośrednicy też funkcjonują i wykorzystują nieświadomość klientów. Mam nadzieję, że sprawdziła pan chociaż, czy ten "pośrednik" posiadał licencję. Takie zachowanie pośrednika na pewno nie przynosi mu chluby.

Iskra
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2006, 1:56

Post autor: Iskra » 20 gru 2006, 16:18

Bardzo dziękuję za odzew...ale niestety to moje zaniedbanie....bo nie sprawdziłam czy posiadają licencję.Cóż......skoro tak..mam tylko nadzieję że w sądzie sprawa zostanie rozstrzygnięta w odpowiedni sposób..
pozdrawiam

ODPOWIEDZ